ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Rychlá proteinová palačinka bez mouky

Rychlá proteinová palačinka bez mouky

Ani palačinka již nebude v kuchyni hříchem. Naučte se připravit proteinové palačinky zdravě a chutně. Tato fitness palačinka je skvělá a rychlá na přípravu, navíc bez přidané mouky, cukru a tuku.

Fitness proteinová palačinka je jednoduchý recept, který připravíte pouze z 3 surovin a zaženete tak chuť na sladké trvale a bez výčitek. Jelikož na přípravu použijeme protein, palačinky budou skutečně syté, takže pravděpodobně si vystačíte i s jedním kouskem této palačinky. Chuť a konzistence palačinky závisí na použití proteinového prášku. Někdy může být sušší, tehdy ji doporučuji polít jogurtem, javorovým sirupem nebo ovocnou omáčkou.

Hotovou palačinku dochutíte podle vlastních mlsných jazýčků a fantazie, například ovocem, jogurtem, tvarohem, ořechovým máslem, ovocnou omáčkou, kakaovými boby či javorovým sirupem. Můj recept na rychlou proteinovou palačinku připomíná ověřenou palačinkovou klasiku, navíc plnou bílkovin. Recept potěší i nízkým obsahem sacharidů a kalorií. Proteinová palačinka se tedy hodí i jako skvělé potréninkové jídlo.

Tip pro Vás: Při pečení s proteinem je důležité používat raději proteinový koncentrát než izolát, případně mix obou, protože čím čistší protein, tím je výsledný produkt sušší.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Všechny ingredience spolu pořádně promícháme buď ručně, v mixéru nebo v šejkru tak, aby nezůstaly žádné hrudky.
  2. Rozehřejeme pánev. Pokud máte dobrou pánev, nemusíte ji potírat tukem, pokud ale má tendenci připalovat se, raději ji potřete nebo postříkejte trochou oleje.
  3. Nalijte těsto na rozehřátou pánev a nechte palačinku opéct z každé strany zhruba 2 minuty na středním plameni, dokud není dohněda.
  4. Hotovou palačinku dochuťte podle fantazie – čerstvým ovocem, jogurtem, tvarohem, oříškovým máslem, ovocnou omáčkou, kakaovými boby nebo javorovým sirupem.
  5. Chuť a konzistence palačinky se může lišit v závislosti od použitého proteinového prášku. Někdy může být také sušší, tehdy ji doporučuji polít jogurtem, javorovým sirupem a ovocnou omáčkou.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal163 KCal
Sacharidy3 g
Vláknina1 g
Bílkoviny24 g
Tuky6 g