ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Jednoduché fitness banánové muffiny (bez mouky a cukru)

Jednoduché fitness banánové muffiny (bez mouky a cukru)

Pokud máte rádi jednoduché fitness recepty, tento je další jako stvořený pro vás, tentokrát nasladko. Na tyto fitness banánové muffiny bez mouky a bez cukru vám postačí pouze 3 suroviny - banány, proteinový prášek a vejce. Navíc, jejich přípravu hravě zvládnete do 5 minut. Zatím to zní dobře, že?

Tyto fitness muffiny mají vysoký obsah bílkovin a neobsahují žádný olej, mouku, mléko ani cukr. Jsou ideální i jako potréninkový snack na doplnění bílkovin a rychlých cukrů z banánu. 1 z 5 muffinů obsahuje pouze 67 kcal a 5 g sacharidů. Použít lze protein s jakoukoli příchutí, já preferuji vanilkový nebo kokosový. Doporučuji použít silikonové formičky na muffiny, k papírovým či k formě se vám totiž může toto těsto snadno připéct.

V případě, že v receptu nechcete použít protein, zkuste jej nahradit sušeným mlékem, pudinkovým práškem nebo mandlovou moukou. V tom případě ale přijdete o benefity, které tento recept nabízí - v podobě výživových hodnot. A pokud chcete trochu zaexperimentovat, můžete do těsta přidat i jiné suroviny podle chuti, jako hořká čokoláda, sušené ovoce či kousky ořechů.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. *Proteinový prášek můžete nahradit pudinkovým práškem, sušeným mlékem nebo madlovou moukou a dosladit podle potřeby.
  2. Všechny ingredience smícháme v mixéru.
  3. Těsto nalijeme do formiček na muffiny (zhruba do poloviny) a pečeme 15-20 minut při 190 stupních, dohněda.
  4. Konečná konzistence muffinů dost záleží i od použitého proteinu, někdy mohou být pevnější, jindy zase měkčí, ale stále budou zaručeně velmi chutné. Pro nejlepší výsledný efekt použijte vanilkový proteinový koncentrát.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost5 porcí
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal67 KCal
Sacharidy5 g
Vláknina1 g
Bílkoviny6 g
Tuky2 g