ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Proteinové vafle/lívance bez mouky

Proteinové vafle/lívance bez mouky

Miluji vafle, palačinky a lívance, a nedokážu si představit víkend bez nich. Avšak z jejich klasických moučných verzí mi bývá těžko (a také se z nich vesele přibírá, že?) A bylo by přece zvláštní, pokud bych jako fit food blogerka nepřišla se zdravým a fit receptem na vafle či lívance. Toto je zatím ten nejlepší recept na zdravé vafle a lívance, který jsem dosud zkoušela - jsou jemné, nadýchané a mají perfektní nutriční hodnoty. A jsou dokonce zcela bez mouky a bez cukru!

Protein se dá při pečení a přípravě palačinek, vaflí a lívanců využít velmi šikovně namísto mouky, stačí jej použít méně, a tedy výsledné vafle obsahují nejen méně kalorií, ale také méně sacharidů a na druhé straně více bílkovin. Jedna porce těchto fitness vaflí obsahuje až 32 g bílkovin a pouze 29 g sacharidů, což je na vafle a palačinky, myslím, skvělé.

Pokud nemáte vaflovač, můžete z těsta připravit například proteinové lívance. Pokud nechcete použít proteinový prášek, nahradit jej můžete vámi zvolenou moukou, pudinkovým práškem nebo sušeným mlékem, avšak tehdy přijdete právě o výhody tohoto receptu, kterými je právě zmíněný zvýšený obsah bílkovin a nižší obsah sacharidů a kalorií.

Jedna taková zdravá vafle vás dobře zasytí a pravděpodobně jich ani nesníte více. A nezapomeňte, že pokud používáme v těstě banány, je nejlepší mít je co nejvíce zralé.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V misce rozmačkáme banán a pořádně ho rozmícháme s ostatními ingrediencemi.
  2. Těsto dávkujeme do nahřátého vaflovače a vafli pečeme zhruba 5 minut, dozlatova. Pokud nemáte nepřilnavý vaflovač, určitě ho před nalitím těsta potřete trochou oleje.
  3. Z těsta si také můžete připravit lívance.
  4. Vafle můžete podávat s jogurtem, domácí banánovou zmrzlinou, proteinovou pěnou, ovocem a polít je tmavou čokoládou, javorovým sirupem nebo posypat kakaovými boby.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal332 KCal
Sacharidy24 g
Vláknina5 g
Bílkoviny36 g
Tuky9 g