ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Tuňákovo-avokádový salát s cottage sýrem a pohankou

Tuňákovo-avokádový salát s cottage sýrem a pohankou

Lahodný salát z pohanky, tuňáka, avokáda a cottage sýru. Je přímo přeplněný bílkovinami, vitamíny a minerály, obsahuje také komplexní sacharidy a zdraví prospěšné tuky. Tuňákovo-avokádový salát s cottage sýrem a pohankou se skvěle hodí na oběd či na večeři, zasytí a jsem si jistá, že jeho chuť si rychle oblíbíte.

Další dobrota z řady rychlých, chutných a hlavně výživných salátů. Pohanka je přirozeně bezlepková, vhodná tedy i pro celiaky, obsahuje komplexní bílkoviny a sacharidy, vlákninu a bohatě jsou v ní zastoupeny i minerální látky a celá řada vitamínů. Není divu, že v kombinaci s avokádem, které také obsahuje řadu prospěšných látek, je tento tuňákovo-avokádový salát s cottage sýrem a pohankou ideálním zpestřením jídelníčku pro každého. Avokádo se doporučuje zejména teenagerům, anemikům, diabetikům a budoucím maminkám (kdy jsou nároky na příjem železa výše).

S tímto salátem nemusíte ani strávit půl dne v kuchyni. Příprava je jednoduchá a podávat jej můžete ještě teplý, ale i studený. Pouze jej vyndáte z chladničky a podáváte.

Pokud chcete, můžete přidat i zeleninu (rajčata, papriku, zelenou cibulku, sušená rajčata a pod.) A vykouzlit si tak ještě barevnější a výživnější kombinaci. V každém případě si tento zdravý pohankový salát zamilují nejen vaše chuťové pohárky, ale i tělo.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Pohanku propláchneme, zalijeme dvěma díly vody a uvaříme doměkka (zhruba 15 minut).
  2. Uvařenou pohanku smícháme s tuňákem bez šťávy, avokádem nakrájeným na kostky, solí, česnekovým kořením a nakonec i s cottage sýrem.
  3. Dle chuti můžeme přidat nadrobno nakrájená rajčata či sušená rajčata.
  4. Salát můžeme podávat teplý nebo studený.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal385 KCal
Sacharidy32 g
Vláknina9 g
Bílkoviny37 g
Tuky15 g