ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Nízkosacharidové sýrové muffiny

Nízkosacharidové sýrové muffiny

Výborné fitness nízkosacharidové sýrové muffiny vhodné k snídani, svačině či večeři. Na jejich přípravu potřebujete pouze 5 běžně dostupných ingrediencí. Těsto máte připravené za 5 minut a o zbytek tohoto chutného zákusku se za vás postará trouba.

Muffin, velmi populární zejména ve sladké podobě, je šikovný malý koláček, do kterého se však při správné přípravě vejde i celá řada živin. Jsou velmi výživné a zasytí na dlouhou dobu - tento sýrový muffin má až 4krát více bílkovin než sacharidů.

Tyto low carb a nízkokalorické muffiny jsou vhodné i pro lidi na dietě a při hubnutí. A to nejen k snídani, ale vlastně kdykoli během dne. Takový muffin je také příjemnou změnou pro každého milovníka vaječných snídaní. Můžete si do nich samozřejmě přidat i vaše oblíbené suroviny - tento fit recept však nejprve vyzkoušejte dle návodu. Pokud máte rádi sýr, určitě si ho zamilujete.

Muffiny jsou skvělým řešením i na problémy s dětmi a snídaní. Pokud vám děti odmítají ráno normálně jíst, zkuste jim připravit tyto zdravé slané muffiny. Těsto můžete nalít do jakékoli silikonové formy a vytvořit si tak i malé vajíčkové koláčky (nenalévejte jej ale až nahoru, vajíčka při pečení zvětšují objem). Do těsta můžete přidat i nakrájenou kvalitní šunku nebo do něj schovat špenát. Fantazii se opět meze nekladou :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 150 g strouhané mozzarelly
  • 4 vejce
  • 4 PL kokosové mouky (doporučuji tuto)
  • 200 ml vody
  • 1 PL česnekového koření
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V misce smícháme všechny ingredience dohromady.
  2. Těsto nadávkujeme do silikonových formiček na muffiny a pečeme 35 minut při 180 stupních dozlatova.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy40 minut
Vydatnost8 muffinů
Nutriční hodnoty / 1 muffin
KCal95 KCal
Sacharidy2 g
Vláknina1 g
Bílkoviny8 g
Tuky6 g