ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Nejlepší fit termix

Nejlepší fit termix

S radostí vám představuji ten nejlepší domácí fit termix, jaký jsme kdy jedli. Nevyrovná se mu dokonce ani ten z obchodu. Chcete-li si připravit chutný čokoládový pamlsek s vysokým obsahem bílkovin a nižším obsahem tuku a kalorií, neváhejte a pojďte si tento čokoládový termix přichystat. Na přípravu je naprosto jednoduchý a hotový ho budete mít do 15 minut. Na 1 porci obsahuje jen 133 kcal, 13 g bílkovin, 11 g sacharidů a pouze 2 g tuku.

Fitness termix si můžete pokaždé pozměnit například tak, že si do něj přidáte jednu či dvě odměrky proteinového prášku (doporučuji tento) . Obměňovat můžete také příchutě termixu podle toho, jaký protein použijete. Pokud však do receptu přidáte protein, doporučuji snížit množství škrobu v receptu přibližně na polovinu, aby nebyl příliš hustý.

Bez proteinu můžete tento fit termix připravit i ve vanilkové verzi. Namísto kakaa a škrobu jednoduše použijte 1 vanilkový pudink a ke konci do pudinku přidejte trochu vanilkového extraktu.

Termix jsem připravila bez cukru, s použitím xylitolu. Namísto xylitolu však k oslazení můžete použít i jiné, vámi preferované sladidlo - erytritol, kokosový cukr, FlavDrops či stévii. Dobře poslouží i med.

Lepší recept na domácí fit termix věru nenajdete. Doporučuji vyzkoušet ho všemi deseti. Pokud jste se pustili do jeho přípravy, určitě mi napište, jaký měl u vás doma úspěch :)

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V hrnci smícháme mléko se škrobem, kakaem a xylitolem a za stálého míchání směs přivedeme k varu.
  2. Poté, co se pudink začne vařit a zhoustne, odstavíme ho z plotýnky a vmícháme do něj tvaroh a jogurt (případně i protein).
  3. Termix pořádně metličkou rozmícháme, rozdělíme do misek a necháme vychladnout.
  4. Termix skladujeme v lednici a spotřebujeme do 5 dnů.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost6 porcí
Nutriční hodnoty /
KCal137 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina2 g
Bílkoviny13 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu