ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravá čokoládovo-ovesná smoothie bowl (vegan)

Zdravá čokoládovo-ovesná smoothie bowl (vegan)

Zpestřete si snídani tímto jednoduchým receptem, který budete mít hotový za 5 minut. Zdravá čokoládovo-ovesná smoothie bowl je pochoutka, která vám udělá ráno okamžitě krásnějším. Tato smoothie bowl je bohatá na vlákninu, bílkoviny a naleznete v ní i zdravé tuky.

Pokud jste také fanouškem sladké snídaně a máte také rádi smoothies, smoothie bowl je něco, co vám jistě zachutná. Smoothie miska je něco jako hustší smoothie, které zároveň zasytí. Na přípravu můžete použít v podstatě jakékoli rostlinné mléko, pro tento recept mi nejlépe posloužilo mandlové a ovesné mléko. Díky mraženému banánu, který do receptu přidáme, se nám podaří vytvořit úžasně krémovou konzistenci. Pokud jste však na mražený banán zapomněli, můžete přidat i čerstvý banán – smoothie miska však nebude mít takovou krémovou a hustou konzistenci.

Do této smoothie bowl doporučuji přidat také proteinový prášek s příchutí čokolády (doporučuji tento) . Pokud jím však zrovna nedisponujete, klidně jej z receptu vynechejte, případně nahraďte stejným množstvím ovesných vloček. Pokud protein vynecháte, případně použijete proteinový prášek rostlinného původu, smoothie misku si snadno připravíte ve veganské verzi.

Pojďte vyzkoušet tuto zdravou snídani s výraznou kakaovou chutí, pochutnáte si :)

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Do mixéru nebo sekáčku potravin dáme ovesné vločky, proteinový prášek, chia semínka, kakao, mražený banán a mandlové mléko.
  2. Suroviny spolu rozmixujeme dohladka. Je-li třeba, můžeme je zředit dodatečným mandlovým mlékem.
  3. Vzniklý hustší smoothie vylijeme do misky a nakonec jej dozdobíme zbylými surovinami.
  4. Smoothie bowl podáváme ihned.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal523 KCal
Sacharidy63 g
Vláknina14 g
Bílkoviny27 g
Tuky16 g