ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Jablkovo-proteinové cheesecake tyčinky

Jablkovo-proteinové cheesecake tyčinky

Výborné, vláčné, nízkokalorické proteinové tyčinky připomínající cheesecake, s nízkým obsahem sacharidů. Najdete v nich ukryté šťavnaté kousky jablek a jemnou skořicovou chuť. Jsou nadýchané jako obláček a velmi jednoduché na přípravu, zajisté si je zamilujete.

Tyto chutné fit proteinové tyčinky jsou bez mouky a bez cukru, neobsahují ani žádný přidaný olej, čímž si udržují nízký obsah tuku a kalorií. 1 z 5 tyčinek obsahuje pouze 87 kcal, 6 g sacharidů a 10 g bílkovin. Není do nich třeba přidávat žádný cukr, protože jsou dostatečně sladké díky proteinu a jablkům. Do těchto tyčinek nejraději používám vanilkový protein, slazený stévií, ale klidně můžete zaexperimentovat a použít váš oblíbený protein.

Zabalte si tyto low carb proteinové cheesecake tyčinky s jablky s sebou na dlouhé cesty, do školy, práce nebo do posilovny. Tyčinky vás dobře zasytí a tělu dodají potřebnou dávku bílkovin, přičemž si na nich i dobře pochutnáte. Na jejich přípravu budete potřebovat pouze 5 surovin - vejce, jogurt, proteinový prášek, jablko a skořici.

  • Při pečení je vhodnější používat proteinový koncentrát, nebo mix koncentrát + izolát, protože výsledné produkty upečené s proteinovým izolátem jsou příliš suché.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Ingredience

Postup

  1. Jablka nakrájíme na malé kostky a opečeme je na suché pánvi spolu se špetkou skořice (zhruba 3 minuty).
  2. V misce spolu pořádně smícháme jogurt, vejce a proteinový prášek. Pokud nepoužíváte slazený proteinový prášek, přidejte do těsta kousek stévie podle chuti.
  3. Do těsta přimícháme opečená jablka a nalijeme jej do formy na chléb (případně jiné) vyložené papírem na pečení. Pokud používáte silikonovou formu, nemusíte použít papír na pečení.
  4. Těsto pečeme 40 minut při 180 stupních.
  5. Po dopečení necháme těsto vychladnout, následně ho vyndáme z formy a nakrájíme na tyčinky.
Čas přípravy50 minut
Vydatnost5 krajíců
Nutriční hodnoty /
KCal102 KCal
Sacharidy7 g
Vláknina1 g
Bílkoviny11 g
Tuky3 g
...
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu

✉️ Send me your favorite recipe.

Do you like to cook healthy and want to publish your favorite recipe on ZdravéFit Recepty?
Email it to me and I will be happy to try it and publish it.