ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravé koblihy s čokoládovou polevou

Zdravé koblihy s čokoládovou polevou

Viděla jsem už mnoho videí na přípravu domácích koblih a vždy mě vylekalo to neskutečné množství oleje, ve kterém se koblihy smažily, jakož i jejich zdlouhavá příprava. Proto jsem přišla s tímto receptem na zdravé koblihy s čokoládovou polevou, abychom si pochutnali a méně zatížili svůj organismus.

V receptu na zdravé koblihy s čokoládovou polevou jsou suroviny, které jsou v souhře s naším tělem a tento recept s radostí si mohou připravit i vegani. Vlákninu tu hrdě zastupují oblíbené ovesné vločky v kombinaci s voňavým a sladkým jablečným pyré a skvělým zástupcem draslíku banánem. Konzistenci zdravých koblih doplňují srdci prospěšná lněná semínka a koření života do nich přidáme prostřednictvím skořice. Dejte však pozor, abyste polevu nesnědli ještě předtím než s ní potěšíte hotové koblihy, protože spojení kakaa, medu (případně agáve pro vegan verzi) a kokosu je doslova chuťovou bombou. 1 hrnek představuje v receptech objem 250 ml.

Zdravé ovesné koblihy s čokoládovou polevou jsou chutná, zdravá a vegan alternativa k domácím koblihám. Samozřejmě, chutnají trochu jinak, ale naoko jsou přitažlivé a snadno zaženou vaši chuť na sladké.

Pokud vás recept na zdravé koblihy zaujal, určitě se podívejte i ostatní recepty na mé stránce, mám zde totiž několik skvělých receptů na fit koblihy.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Rozmačkaný banán smícháme spolu s ostatními surovinami.
  2. Z těsta vyrobíme kuličky, které vytvarujeme do tvaru koblihy.
  3. Vydlabeme z nich střed a uložíme na plech vyložený papírem na pečení.
  4. Pečeme 10 minut na 180 stupňů.
  5. Otočíme a pečeme dalších 5 minut.
  6. Polevu uděláme smícháním rozpuštěného kokosového oleje, kakaa a sladidla.
  7. Vychlazené koblihy namočíme do polevy a ozdobíme.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy20 minut
Vydatnost6 kusů
Nutriční hodnoty / 1 kus
KCal130 KCal
Sacharidy17 g
Vláknina5 g
Bílkoviny4 g
Tuky5 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu