ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravá kakaová zmrzlina

Zdravá kakaová zmrzlina

Tak na přípravu této zmrzliny jsem se velmi těšila. Zkusím tuto radost přenést i na vás a podělím se o zajímavý recept, ve kterém hlavní roli hraje zdravá kakaová zmrzlina a váš mlsný jazýček. Tato domácí zmrzlina je bez cukru, je dietní, ale zato hříšně chutná a potěší dokonce i vysokým obsahem vlákniny.

Pokud máte rádi pravou chuť sladké kakaové zmrzliny a preferujete její zdravější provedení, které nezatíží vaše tělo zbytečnostmi a vysokým množstvím tuku, ihned se běžte podívat do chladničky a spíže, protože tento recept je pro vás ten pravý. Na jeho přípravu budete potřebovat jen banány, kakao a bílý (řecký) jogurt. Doporučuji použít nízkotučný řecký jogurt z toho důvodu, že má vyšší obsah bílkovin, vápníku a je krémovější než klasický bílý jogurt. Aby byl výsledný efekt lákavější, zmrzlinový pohár můžete doplnit o vaše oblíbené ovoce, kakaové boby nebo kokos. Případně můžeme přidat i proteinový prášek a navýšit tak ve zmrzlině obsah bílkovin. Ať vám chutná, domácí kakaová zmrzlina jako z pravé italské cukrárny.

Tuto chutnou a zdravou kakaovou zmrzlinu máte hotovou za pár minut a stačí vám na její přípravu pouze 3 běžné ingredience. A navíc, dát si ji můžete také k snídani, protože je to skvělá nutričně vyvážená a sytá ranní pochoutka :) Zdravá kakaová zmrzlina zchladí a osladí vaši mysl i srdce.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Banány nakrájené na kousky dejte zamrazit na jeden den nebo alespoň 4 hodiny dopředu.
  2. Vyndejte je z mrazáku, dejte do mixéru a přidejte k nim kakao a bílý (nejlépe řecký) jogurt.
  3. Mixujte dokud nevznikne hustá zmrzlina bez hrudek.
  4. Zmrzlinu podávejte ihned.
  5. Doporučuji doplnit ji o ovoce, kakaové boby nebo kokos.
  6. Čím hustější zmrzlinu chcete mít, tím více zmražených banánů musíte přidat. Také, pokud ji chcete ještě více osladit, doporučuji rozmixovat i s několika kousky datlí.
  7. Pokud vám zmrzlina zůstane, odložte ji do mrazáku a vyjměte ji několik minut před další konzumací.
  8. Přidejte k ní i jiné ovoce, případně arašídové máslo nebo tvaroh a můžete se těšit na nové chutě zmrzliny.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal148 KCal
Sacharidy27 g
Vláknina7 g
Bílkoviny6 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu