ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Tvarohové fit housky bez kynutí

Tvarohové fit housky bez kynutí

Vyzkoušejte tyto výborné tvarohové fit housky bez kynutí, které připravíte raz dva, zkrátka jednoduše. Recept jsem obohatila o semínka, sušená rajčata, olivy a lístky bazalky, díky tomu se z obyčejných housek podařilo vytvořit luxusní pečivo k oblíbené pomazánce.

Díky tvarohu se tyto domácí fit housky mohou pochlubit vysokým obsahem bílkovin, a na druhé straně díky němu nebylo nutné použít v receptu žádný olej. Pokud byste si chtěli housky připravit bez sušených rajčat, oliv a semínek, klidně je z těsta jednoduše vynechte. Doporučuji však vyzkoušet i tuto zajímavou verzi. Fit housky bez kynutí a bez kvásku připravíte levou zadní, zvládne je opravdu i každý začátečník v kuchyni.

Housky jsem připravovala z celozrnné pšeničné mouky, ale použít můžete například i špaldovou mouku. Pokud byste chtěli v receptu využít pohankovou mouku, klidně můžete, avšak uberte z ní přibližně 220 g.

Doufám, že vám budou tyto fit housky chutnat tak jako nám. Perfektní jsou jako víkendová snídaně či zdravá večeře, klidně i jako příloha k salátu. Doporučovala bych je servírovat například s těmito saláty: Výborný avokádovo-vajíčkový salát a Odlehčený, zdravý coleslaw salát .

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V míse smícháme dohromady všechny sypké suroviny.
  2. Následně k nim přimícháme i ty zbylé a těsto pořádně uhněteme rukou.
  3. Z těsta vytvarujeme 10 menších housek, které ukládáme na plech vyložený pečicím papírem.
  4. Housky pečeme v horkovzdušné troubě nejprve 10 minut při 170 stupních na programu s horkovzdušným větrákem, aby těsto naběhlo.
  5. Potom pečeme ještě 15 minut na programu horní a dolní ohřev, přičemž teplotu zvýšíme na 180 stupňů.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy40 minut
Vydatnost10 kusů
Nutriční hodnoty /
KCal127 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina5 g
Bílkoviny7 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu