ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Rychlé tuňákové buddha bowls

Rychlé tuňákové buddha bowls

Znáte buddha bowls? Jsou to pohledné misky plné zeleniny a jiných zdravých surovin, ideální jako zdravá večeře či oběd. Navíc tyto rychlé tuňákové buddha bowls připravíte expresně rychle. Se surovinami můžete experimentovat podle toho, co nabízí vaše lednička a jaké jsou vaše momentální chutě. Rychlé, zdravé a jednoduché – takové jsou buddha bowls.

Buddha bowls jsou také skvělým tipem k obědu do práce nebo školy, protože jsou snadno přenosné a není potřeba je, v tomto případě, ani ohřívat. Potěší také se svými 46 g bílkovin a 14 g vlákniny na porci, která obsahuje pouze kolem 400 kcal. Chcete-li tento recept připravit bez laktózy, vynechte bílý jogurt a buddha bowl polijte pouze kvalitním olivovým olejem.

Jako bílkovinný základ jsem použila [tuňákové filety v olivovém oleji zn. Sun&Sea] (https://go.fitcipes.com/SUNSEA_TUNA_OLIVE_SK), jejichž perfektní chuť v tomto receptu krásně vynikla. Tuňáka jsem doplnila o cizrnu a kopec zeleniny. Doporučuji přidat i nakládané červené zelí, které svou sladkokyselou chutí recept perfektně doplňuje. Na závěr jsem buddha bowl ozdobila klíčky a nízkotučným řeckým bílým jogurtem, který poslouží rovněž jako jednoduchý dresink. Klidně však přidejte i vaše oblíbená semínka či čerstvé bylinky.

Pojďte si dopřát dávku zdravé buddha bowl v této verzi s tuňákem. Přeji vám dobrou chuť :)

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 300 g tuňákových filet v olivovém oleji
  • 200 g uvařené cizrny (z plechovky)
  • 100 g nakládaného červeného zelí
  • 100 g salátové okurky
  • 100 g rajčat
  • 2 PL řeckého bílého jogurtu
  • klíčky, semínka... (volitelné)
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Zeleninu omyjeme, nakrájíme a naaranžujeme ji do misky.
  2. Přidáme tuňáka s olivovým olejem a přecezenou cizrnu. Buddha bowls nakonec dozdobíme kopečkem řeckého bílého jogurtu a klíčky či semínky. Podáváme ideálně ihned.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty /
KCal403 KCal
Sacharidy15 g
Vláknina14 g
Bílkoviny46 g
Tuky17 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu