ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Hnědá rýže s tuňákem a kukuřicí

Hnědá rýže s tuňákem a kukuřicí

Hledáte rychlý a zcela jednoduchý recept s vyváženým množstvím bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků? Hnědá rýže s tuňákem a kukuřicí je pro vás správnou volbou! Navíc, tento fit recept zvládne každý začátečník v kuchyni - stačí jen umět uvařit rýži :)

Je čas, aby se vaše děti nebo manžel naučili vařit i více než čaj a míchaná vejce. Dobrá zpráva je, že v tomto receptu začínáme stejně jako u míchaných vajíček, takže nováčky nezatížíme velkým množstvím nových informací. Na začátek tedy jen cibule a olej a na závěr hnědá rýže, kterou vaříme doměkka. Gratuluji, nejtěžší část receptu je za námi, můžete své nováčky pochválit a motivovat. Do uvařené rýže totiž potřebujeme ještě přimíchat kukuřici a tuňáka v oleji. Neuvěřitelné! Vůně tuňáka se rozlila po celé kuchyni. Máte doma skvělé kuchaře, opravdu!

Připravit rychlé a zdravé jídlo nemusí být vůbec složité. Pokud jste ještě nezkoušeli tuto kombinaci, rozhodně ji doporučuji. Rýže dobře zasytí, tuňák dodá chuť a kukuřice vše znásobí a svou nasládlou chutí vám poblázní hlavu. Hnědá rýže s tuňákem a kukuřicí je skvělá jako rychlý a zdravý oběd, ale klidně si ji můžete dát i k večeři. V jednoduchosti je krása, v tomto případě tedy chuť.

Tento recept je z nové knihy Fit recepty - obědy a večeře (KOUPÍTE ZDE).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V menším hrnci rozpustíme kokosový olej a zlehka na něm osmahneme cibuli nakrájenou nadrobno.
  2. Přidáme do hrnce rýži, zalijeme stejnou částí vody, osolíme, opepříme a necháme vařit na mírném plameni, dokud rýže nevsákne všechnu vodu.
  3. Uvařenou rýži nakonec smícháme s kukuřicí a tuňákem v olivovém oleji a podáváme teplé.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal308 KCal
Sacharidy44 g
Vláknina3 g
Bílkoviny20 g
Tuky5 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu