ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Chia fantazie

Chia fantazie

Hustá kaše z chia semínek v perfektní kombinaci s ořechy, brusinkami a čokoládou. Je to prostě zdravá chia fantazie! Dopřejte si ji jako vydatnou snídani nebo si ji zabalte k svačině, je snadno přenosná.

Co je nejlepší, k této chia fantazii vám postačí 1 miska a sotva 5 minut času. Vše spolu jednoduše smícháte, necháte přes noc odstát v lednici a ráno máte tuto dobrotu hotovou. V chladničce dokonce vydrží i několik dní. Připravte si ji s klasickým kravským, mandlovým, rýžovým nebo kokosovým mlékem - já v tomto receptu preferuji mandlové nebo klasické. Pokud byste v ní chtěli snížit obsah sacharidů, nahraďte med vanilkovým nebo kokosovým proteinovým práškem. Takovým způsobem také zvýšíte obsah bílkovin v receptu.

Proč jsou vlastně chia pudinky tak zdravé?

Chia semínka jsou nejbohatším rostlinným zdrojem omega-3 a 6 mastných kyselin. Rovněž jsou velmi bohaté na vlákninu, B vitamíny a antioxidanty. Obsahují 5x více vápníku v porovnání s mlékem, který je u chia semínek navíc snadněji stravitelný. Pokud se chia konzumují společně se sacharidy, zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry, které se pak usazují v tukových buňkách. Pomohou vám doplnit energii a zvýšit koncentraci, jsou vhodnou podporou při detoxikaci organismu a na zahnání hladu při hubnutí.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Všechny ingredience spolu smícháme, nadávkujeme do uzavíratelných nádob nebo misek a uložíme alespoň na 8 hodin do chladničky.
  2. Před servírováním můžeme přidat i čerstvé ovoce.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal407 KCal
Sacharidy46 g
Vláknina10 g
Bílkoviny12 g
Tuky21 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu