ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Banánový tofu pudink

Banánový tofu pudink

Tento krémový tofu pudink neobsahuje žádnou mouku, škrob, cukr ani mléko, přesto je perfektně lahodný. Potřebujete k němu jen pár ingrediencí a servírovat ho můžete do 5 minut.

Recept na zdravý banánový tofu pudink vznikl zcela náhodně, když jsem chtěla z tofu vyčarovat něco sladkého a chutného a měla jsem doma zralé banány. Jelikož je tento banánový pudink bez mouky, lepku a také mléka, je vhodný pro celiaky i vegany. Osladila jsem ho jen trochou stévie, protože banány jsou v něm dostatečně sladké, což mu také dopomohlo k nízkému obsahu kalorií. Avšak v případě, že stévii nemáte, můžete ho dosladit medem nebo javorovým sirupem.

Vanilkové aroma se krásně doplňuje s chutí banánů a navíc zajistí, že chuť tofu v tomto pudinku zcela zanikne. Pro kakaový pudink stačí, když do něj přidáte několik lžic kakaa. 1 malá porce pudinku obsahuje jen 84 kcal a 12 g sacharidů, takže pokud vám bude velmi chutnat, klidně můžete sníst i dvě porce.

Pokud chcete, aby tofu pudink obsahoval ještě větší množství bílkovin a pozvednout ho tak na fitness level, můžete do něj klidně přidat i odměrku proteinového prášku (použít lze i veganský, pro zachování bezlepkové a bezmléčné receptury).

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 2 zralé banány
  • 1 (180g) bio tofu
  • 1 PL vanilkového aroma
  • 1/4 PL stévie
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Všechny ingredience spolu pořádně rozmixujeme v mixéru dohladka.
  2. Pudink ochutnáme, a pokud ho chceme ještě sladší, případně je cítit chuť tofu, přidáme sladidlo (stévii, javorový sirup nebo med) podle chuti.
  3. Pudink skladujte v lednici a spotřebujte ho do 3 dnů.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal84 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina2 g
Bílkoviny5 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu