ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Chod
Preference
Alergeny
Surovina
ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Banánový tofu pudink

Banánový tofu pudink

Tento krémový tofu pudink neobsahuje žádnou mouku, škrob, cukr ani mléko, přesto je perfektně lahodný. Potřebujete k němu jen pár ingrediencí a servírovat ho můžete do 5 minut.

Recept na zdravý banánový tofu pudink vznikl zcela náhodně, když jsem chtěla z tofu vyčarovat něco sladkého a chutného a měla jsem doma zralé banány. Jelikož je tento banánový pudink bez mouky, lepku a také mléka, je vhodný pro celiaky i vegany. Osladila jsem ho jen trochou stévie, protože banány jsou v něm dostatečně sladké, což mu také dopomohlo k nízkému obsahu kalorií. Avšak v případě, že stévii nemáte, můžete ho dosladit medem nebo javorovým sirupem.

Vanilkové aroma se krásně doplňuje s chutí banánů a navíc zajistí, že chuť tofu v tomto pudinku zcela zanikne. Pro kakaový pudink stačí, když do něj přidáte několik lžic kakaa. 1 malá porce pudinku obsahuje jen 84 kcal a 12 g sacharidů, takže pokud vám bude velmi chutnat, klidně můžete sníst i dvě porce.

Pokud chcete, aby tofu pudink obsahoval ještě větší množství bílkovin a pozvednout ho tak na fitness level, můžete do něj klidně přidat i odměrku proteinového prášku (použít lze i veganský, pro zachování bezlepkové a bezmléčné receptury).

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Ingredience

  • 2 zralé banány
  • 1 (180g) bio tofu
  • 1 PL vanilkového aroma
  • 1/4 PL stévie

Postup

  1. Všechny ingredience spolu pořádně rozmixujeme v mixéru dohladka.
  2. Pudink ochutnáme, a pokud ho chceme ještě sladší, případně je cítit chuť tofu, přidáme sladidlo (stévii, javorový sirup nebo med) podle chuti.
  3. Pudink skladujte v lednici a spotřebujte ho do 3 dnů.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).
Koupit knihu
Čas přípravy5 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty/ 1 porce
KCal84 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina2 g
Bílkoviny5 g
Tuky2 g
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!
Lucia Wagner

Diskuse k receptu