ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravá cizrnová kaše nasladko

Zdravá cizrnová kaše nasladko

Pokud vás už k snídani omrzela ovesná, jáhlová a dokonce i pohanková kaše, vyzkoušejte tuto krémovou, zdravou kaši z cizrny. Je vhodná nejen k snídani, poslouží i jako zdravý dezert. A slibuji vám, že nikoho ani nenapadne, že je opravdu z cizrny.

Je tedy skvělou volbou i v případě, že chcete do svého jídelníčku, případně jídelníčku vašich dětí přidat více luštěnin v chutné formě.

Z cizrny se dá připravit opravdu ledacos - od slaných hlavních jídel a salátů až po sladké zákusky a kaše. Je to perfektní, nutričně hodnotná luštěnina s jemnou oříškovou chutí a vysokým obsahem bílkovin a vlákniny. Po rozmixování s ostatními surovinami v tomto receptu má krásnou krémovou konzistenci. Tato cizrnová kaše má navíc velmi nízký obsah tuku a kalorií.

V této cizrnové kaši můžete dokonce použít i protein (v libovolné příchuti), čímž v ní ještě více navýšíte obsah bílkovin. Pokud však proteinový prášek nemáte, nezoufejte, kaše bude vynikající i bez něj. Já ji mám úplně nejraději spolu s bobulovitým ovocem a kousky hořké čokolády či ořechy.

Na její přípravu můžete použít buď doma předvařenou cizrnu nebo zavařenou cizrnu z obchodu.

Dopřejte si tuto chutnou a zdravou snídani, kaši máte hotovou raz dva. Pro veganskou verzi jednoduše zaměňte klasické mléko za rostlinné či ořechové a namísto medu můžete použít javorový sirup.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V mixéru spolu dohladka rozmixujete cizrnu, jablkové pyré, mléko, ovesné vločky, sladidlo a špetku soli.
  2. Pokud chcete, přidejte i proteinový prášek – pokud je ochucený, uberte na sladidle podle chuti.
  3. Když je kaše hladká a nezůstaly v ní stopy cizrny, přimíchejte do ní ovoce, hořkou čokoládu, kakaové boby nebo rozinky a servírujte.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal176 KCal
Sacharidy35 g
Vláknina4 g
Bílkoviny5 g
Tuky1 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu