ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Pohankový, kuskusový nebo quinoový salát s mangem

Pohankový, kuskusový nebo quinoový salát s mangem

Jednoduchý, osvěžující a delikátní salát, který si můžete připravit z pohanky, kuskusu, bulguru nebo quinoy podle toho, co máte právě doma a kterou surovinu preferujete. Mango mu ve spojení s ostatními surovinami dodá zajímavou a neodolatelnou chuť. Pokud patříte mezi milovníky manga, určitě tento nízkokalorický salát s exotickým nádechem vyzkoušejte.

Mango má nejen výbornou chuť, ale je také plné minerálů, vitamínů a antioxidantů. Má vysoký obsah vitamínů A, E, C, B a má příznivý vliv i na štítnou žlázu, vysoký krevní tlak a hormony. Tomuto salátu dodává nasládlou, hravou chuť a barvu.

Tento fitness salát si můžete připravit kdykoli během dne - perfektně se hodí k snídani nebo večeři. Je plný bílkovin a má vysoký obsah vlákniny. Nutriční hodnoty se budou měnit v závislosti na tom, jakou surovinu zvolíte. Vypočítala jsem je s použitím pohanky. Pohanka má vysoké hodnoty bílkovin, vlákniny, minerálů a mimo jiné rutinu, který příznivě působí na cévy a žíly. Kuskus je nutričně vyvážený a lehce stravitelný. Je vhodný pro diabetiky a lidi s vysokým krevním tlakem a cholesterolem. Quinoa je bezlepková alternativa k pšenici. Obsahuje mnoho esenciálních aminokyselin, vlákniny i železa. Ať už si připravíte pohankový, kuskusový nebo quinoový salát s mangem, vždy bude plný zdraví prospěšných látek a neodolatelné chuti :)

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Pohanku, kuskus, bulgur nebo quinou uvaříme ve vodě dle návodu.
  2. Po dovaření vámi zvolené suroviny vodu scedíme a necháme vychladnout.
  3. Mango najemno nakrájíme a v misce smícháme se všemi uvedenými surovinami.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal400 KCal
Sacharidy65 g
Vláknina7 g
Bílkoviny27 g
Tuky5 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu