ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Fitness tuňáková pizza

Fitness tuňáková pizza

Výborná alternativa k moučnému těstu na pizzu s nízkým obsahem kalorií, vysokým podílem bílkovin a téměř žádnými sacharidy a tukem. Navíc je tato fitness tuňáková pizza velmi jednoduchá na přípravu, zvládne ji opravdu každý. Budete na ni potřebovat pouze 2 základní suroviny. Vyzkoušejte tuto chutnou domácí pizzu, neprohloupíte!

Pokud také rádi zkoušíte nová, zajímavá jídla které jsou zároveň zdravá, případně jste již nějakou alternativu zdravé pizzy vyzkoušeli (například cuketovou, květákovou, ovesnou, lněnou či masovou), tato tuňáková pizza by už měla být na vašem seznamu. Chuťově patří spolu s cuketovou mezi moje dvě nejoblíbenější varianty a dělám je velmi často. Chutnaly dokonce úplně každému, komu jsem ji nabídla.

Opět jde o fitness jídlo, které se dá nazvat i bílkovinnou bombou, přičemž celé těsto na pizzu obsahuje pouze 171 kcal a až 40 g bílkovin. Tato tuňáková pizza je tedy ideální do diety v případě, že se snažíte zhubnout do plavek či vybudovat více svalové hmoty.

Na pizzu můžete poskládat libovolné suroviny, které máte rádi. Já je stále obměňuji, ale mou klasickou kombinací je rajčatový protlak rozmíchaný s oreganem, kvalitní šunka nebo prosciutto, špenát, mozzarella a kukuřice. Nutriční hodnoty jsou vypočteny pouze na samotné tuňákové těsto.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 1 konzerva tuňáka ve vlastní šťávě (doporučuji tohoto)
  • 2 bílky
  • česnekové koření
  • pepř
  • obloha (podle preferencí)
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Tuňáka zbavíme nálevu a pořádně ho rozmícháme s bílky a kořením.
  2. Plech na pečení vyložíme papírem na pečení a rozložíme na něj vzniklé těsto.
  3. Těsto pečeme 10 minut na 190 stupňů a následně ho vyndáme.
  4. Na těsto pokládáme zvolené suroviny na oblohu a dáme zapéct na dalších 5 minut.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy20 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal122 KCal
Sacharidy0 g
Vláknina0 g
Bílkoviny27 g
Tuky1 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu