ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Fíkový chia pudink s kokosem

Fíkový chia pudink s kokosem

Rychlá a nutričně hodnotná dobrota, která se perfektně hodí k snídani. Využijte fíkové sezóny a připravte si tento vynikající fíkový chia pudink s kokosem. Chia pudinky jsou plné bílkovin, omega 3 a 6 mastných kyselin, vlákniny a vápníku. Svou pudinkovou konzistenci získávají díky schopnosti chia semínek, která v tekutině nabobtnají a zvětší svůj objem až 12krát. Zároveň jsou to právě chia, která dodávají dezertu nejvíce nutričně hodnotných látek.

Receptů na chia pudinky mám na stránce několik, určitě si tedy prohlédněte kategorii "chia semínka", kde jich najdete více. Tento zdravý chia pudink s jogurtem a kokosem je lahodný, chutný a zároveň plný zdravých tuků. V případě, že chcete snížit množství sacharidů v receptu, vynechte sladidlo. Někomu mohou stačit na oslazení čerstvé fíky, které jsou přirozeně dost sladké, případně si pudink můžete dosladit proteinem či stévií.

Fíkový chia pudink s kokosem podávejte posypaný oříšky, skořicí či ovocem. Je perfektní ke snídani, ale i jako dezert během dne. Připravený jej budete mít do 10 minut, potom už jen bude odpočívat v ledničce, alespoň takových 5 hodin.

Tip: Podle chuti můžete k oslazení a doplnění bílkovin přidat ještě odměrku proteinového prášku libovolné příchutě (doporučuji tento) .

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V misce smícháme jogurt či acidofilní mléko s chia semínky, sladidlem a strouhaným kokosem.
  2. Směs rozdělíme do dvou sklenic či misek.
  3. Fíky omyjeme, nakrájíme na menší části a přidáme do pudinku.
  4. Na závěr sklenici ozdobíme dle vlastní fantazie, můžeme přidat například ořechy, jiné ovoce, kokosové plátky či celou skořici.
  5. Pudink dáme ztuhnout do ledničky alespoň na 5 hodin.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty /
KCal392 KCal
Sacharidy50 g
Vláknina11 g
Bílkoviny14 g
Tuky20 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu