ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Brokolicový salát s borůvkami a mákem

Brokolicový salát s borůvkami a mákem

Brokolicový salát s borůvkami a mákem - to zní jako zvláštní kombinace, že? Nedejte se však odradit, je chuťově vynikající a každému doporučuji ji vyzkoušet. Salát je skvělý samostatně, ale i jako příloha k masitým jídlům.

Brokolicový salát připravíme ze surové brokolice. Je výborná a mně osobně chutná v syrovém stavu mnohem více, než tepelně upravená. Určitě to zkuste také, pokud jste ještě syrovou brokolici v salátu nikdy neměli.

Tento zdravý salát s brokolicí je perfektní samostatně, ale můžete jej podávat i jako přílohu k masu, ideální k hovězímu nebo kuřecímu masu. Úplně nejlépe chutná asi po 2 hodinách v chladničce. Před servírováním ho ráda doplním ořechy, které mu dodají úžasnou křupavost. Pro nejlepší výživové vlastnosti použijte nízkotučný řecký bílý jogurt, který je doslova bílkovinnou bombou, ale zároveň nepřidá salátu množství tuku a kalorií.

Tento jednoduchý a zdravý brokolicový salát s borůvkami a mákem navíc představuje nálož vitaminů, minerálů i vlákniny. Pojďte ho vyzkoušet také!

Tento recept je z nové knihy Fit recepty - obědy a večeře (KOUPÍTE ZDE).

Online kurz fit akademie

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Ve větší míse spolu smícháme jogurt s citronovou šťávou, medem a mletým mákem.
  2. Brokolici a jablko omyjeme, očistíme a nakrájíme na malé kousky.
  3. Borůvky omyjeme a spolu s nakrájenou brokolicí a jablkem je přidáme do připravené jogurtové zálivky.
  4. Salát dobře zamícháme a můžeme ho podávat ihned nebo po odležení v chladničce. Před servírováním ho můžeme posypat i kousky ořechů.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal164 KCal
Sacharidy21 g
Vláknina7 g
Bílkoviny11 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu