ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
3minutový fit brownie (mug cake)

3minutový fit brownie (mug cake)

Připravte zdravý, chutný a šťavnatý fit brownie jen za 3 minuty. Stačí všechny suroviny smíchat v hrnku, zapnout mikrovlnnou troubu a za chvíli se můžete těšit na sladký brownie koláč. S tímto receptem se vůbec nenatrápíte a během chvilky vykouzlíte chutný dezert, který uspokojí chutě na sladké. Tento fit brownie z hrnku je navíc bez lepku a bez cukru. Pojďte ho zkusit, je opravdu výborný :)

Jeden fit brownie obsahuje kolem 215 kcal, pouhých 9 g sacharidů, 11 g vlákniny a 14 g bílkovin. Na brownie docela slušné hodnoty, nemyslíte? Pokud byste chtěli v receptu nahradit kokosovou mouku jinou moukou, například pšeničnou či špaldovou, použijte z ní 2 polévkové lžíce namísto 1.

Brownie jsem pekla v této mikrovlnné troubě od Miele na 900 W po dobu 2 minut a konzistence byla přesně akorát. Dobu pečení však můžete přizpůsobit rovněž podle tvaru a velikosti hrnku nebo misky, kterou použijete.

Tento fit brownie z hrnku si můžete pokaždé dozdobit a dochutit dle aktuálních preferencí. Já si ho nejraději vychutnávám posypaný čerstvým nebo mrazem sušeným ovocem (koupíte zde) či kousky kvalitní čokolády. Přeji vám dobrou chuť k dezertu :)

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Všechny suroviny spolu pořádně smícháme v malé misce nebo širším hrnku.
  2. Těsto dáme péct do mikrovlnné trouby na nejvyšší výkon (ideálně 900 W) po dobu 2 minut.
  3. Po dopečení dáváme pozor, hrnek bude velmi horký.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy3 minuty
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal222 KCal
Sacharidy9 g
Vláknina11 g
Bílkoviny14 g
Tuky11 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu