ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Nepečený banánovo-tvarohový dezert

Nepečený banánovo-tvarohový dezert

Banány a tvaroh. Mňam. Originální dezert, který je hotový za pár minut. Chviličku sice počkáte, dokud neztuhne, ale výsledek stojí za to. Není třeba nic péct, jen mít připravené místo v chladničce. Zamilujte si i Vy tento zdravý nepečený banánovo-tvarohový zákusek plný bílkovin.

Skutečně krémový banánovo-tvarohový dezert neobsahuje žádnou mouku ani škrob, je dietní, nízkotučný, přesto je perfektně lahodný. Potřebujete na něj pouze symbolické suroviny, s nimiž vyčarujete zdravý a chutný dezert.

Recept na nepečený banánovo-tvarohový dezert vznikl v neděli, kdy jsem doma měla jen zralé banány a tvaroh, a chtěla jsem si odpoledne trochu zamlsat. Věřím, že vám tento recept bude inspirací, pokud se dostanete do podobně vážné situace :). Vykouzlila jsem sladký a chutný dezert, který je bez mouky a lepku, čili si ho mohou dopřát i celiaci.

Tento banánovo-tvarohový dezert je slazený pouze medem, protože banány jsou sladké docela dost. Obsahuje málo kalorií a potěší vás v něm i špetka kakaa. Pokud chcete, aby byl tento nepečený banánovo-tvarohový zákusek skutečně originální, ozdobte ho oblíbeným bobulovitým ovocem, které pomůže propojit sladkou chuť s nakyslou a dodá receptu ještě více vitamínů. A pokud byste navíc chtěli tento zákusek doplnit o další bílkoviny, přidejte do těsta i proteinový prášek libovolné příchutě.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V mixéru spolu rozmixujeme banány s tvarohem.
  2. Přidáme želatinu rozpuštěnou v 100 ml horké vody a opět rozmixujeme.
  3. Když je těsto bez hrudek, polovinu z něj nalijeme do nádoby/formy, ve které necháme zákusek ztuhnout. Čím více chcete mít výsledný zákusek vyšší, tím menší nádobu zvolte.
  4. Do druhé poloviny těsta přidáme lžíci kakaa a lžíci sladidla a opět pořádně rozmixujeme.
  5. Hotové kakaové těsto nalijeme na první vrstvu, posypeme čerstvým ovocem a dáme ztuhnout do lednice alespoň na 5 hodin.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost8 krajíců
Nutriční hodnoty / 1 krajíc
KCal80 KCal
Sacharidy10 g
Vláknina2 g
Bílkoviny9 g
Tuky0 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu