ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Kokosovo-krupicový koláč

Kokosovo-krupicový koláč

Jednoduchý fit kokosovo-krupicový koláč, ke kterému vám postačí pouze 5 ingrediencí. Dopřát si jej můžete k snídani, svačině či jako dezert. S kukuřičnou krupicí si ho mohou užít i celiaci, protože je bez lepku. Vyzkoušejte krupicovou kaši trochu jinak, určitě vám zachutná.

Krupicovou kaši mám k snídani velmi ráda, a proto jsem přemýšlela, jak by se ještě dala připravit. Věřte mi, že tento zdravý kokosovo-krupicový koláč se vám v lednici dlouho neohřeje. Skvělý je i v tom, že si ho můžete jednoduše zabalit s sebou do školy či do práce a nemusíte se tak ráno zdržovat přípravou kaše.

Mléko doporučuji použít kokosové, které tomuto snídaňovému zákusku ještě více přidá na výrazné kokosové chuti. Použít však můžete i jakékoli jiné, nejlépe rostlinné mléko. Stejně tak je to s krupicí - v tomto receptu jsem použila kukuřičnou krupici, jelikož je bezlepková a velmi chutná i samostatně, ale můžete vyzkoušet i jiné druhy krupice.

Pokud byste si chtěli připravit veganskou verzi, použijte namísto medu xylitol nebo jiná sladidla. Krupicový koláč můžete podávat posypaný kokosem a kakaovými boby (jako v mém případě), nebo politý rozpuštěnou hořkou čokoládou. Skvěle se k němu také hodí ovoce, ale i ořechová másla. Ozvláštněte své snídaně a vyzkoušejte tento jednoduchý fit recept z krupice.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V kastrůlku přivedeme mléko s kokosem k varu.
  2. Přidáme krupici, med a mícháme dokud nevznikne hustá kaše.
  3. Následně 3/4 kaše nalijeme do dortové formy (průměr zhruba 20 cm).
  4. Do zbylé krupice přimícháme lžící kakaa a následně ji nalijeme na bílou krupičnou směs.
  5. Koláč necháme ztuhnout v lednici alespoň na 4 hodiny.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost8 krajíců
Nutriční hodnoty / 1 krajíc
KCal178 KCal
Sacharidy25 g
Vláknina2 g
Bílkoviny3 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu