ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Jahodové overnight oats

Jahodové overnight oats

Jednoduchý recept na zdravou a chutnou snídani plnou omega 3 mastných kyselin a vlákniny, kterou máte hotovou do 5 minut. Vyzkoušejte tyto jahodové overnight oats s kokosem a chia semínky - tuto kombinaci prostě miluju!

Výhodou tohoto receptu a overnight oats obecně je, že si je můžete připravit den předem a ráno budou přesně takové, jaké mají být - studené, krémové a delikátní. Nemusíte se s snídaní spěchat, jednoduše je vytáhnete z chladničky a vychutnáte je během pár minut. V receptu můžete použít libovolné mléko, ať už kravské, kokosové, rýžové, ovesné nebo mandlové.

Ovesné vločky jsou jednou z nejvhodnějších potravin, které si k snídani můžete dopřát. Díky svým vlastnostem jsou také vhodné při redukci hmotnosti. Obsahují komplexní sacharidy s postupným uvolňováním a mají nízký glykemický index. Obsahují mnoho nerozpustné i rozpustné vlákniny, díky které prospívají trávení, pomáhají bojovat proti vysokému krevnímu tlaku a zasytí na dlouhou dobu. Pravidelná konzumace ovesných vloček pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi prostřednictvím omega-3 nenasycených mastných kyselin. Vědecké studie označují ovesné vločky za preventivní prostředek proti rakovině, protože jejich pravidelnou konzumací dodáte tělu vlákninu a živiny, které bojují proti tomuto onemocnění. Ovesné vločky obsahují vysoký podíl manganu (podporuje zdravé fungování nervové soustavy, imunitního systému, zdraví kostí a zubů), vitamin K (nezbytný pro krevní srážlivost, snižuje také riziko vzniku nádorových onemocnění), fosfor, draslík, vápník, železo, zinek a množství dalších živin.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Jahody rozmixujeme v mixéru na pyré.
  2. Nalijeme je do misky, kde je pořádně smícháme se všemi ostatními ingrediencemi.
  3. Takto vytvořenou směs dávkujeme do misek nebo uzavíratelných lahví a dáme alespoň na 5 hodin do lednice.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal375 KCal
Sacharidy44 g
Vláknina12 g
Bílkoviny13 g
Tuky12 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu