ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravý čokoládový chia pudink

Zdravý čokoládový chia pudink

Další skvělý recept na zdravý chia pudink. Tentokrát v mé nejoblíbenější, čokoládové podobě. Dopřejte si tento chutný chia pudink jako zdravou a nutričně hodnotnou snídani a zažijte v ústech čokoládovou slast hned z rána.

Tento čokoládový chia pudink chutná přímo dokonale. Doplňte ho o jahody či maliny, trochu kokosu a uvidíte, že mu nikdo neodolá! Obsahuje pouze 275 kcal na porci, přičemž se může pyšnit i vysokým obsahem vlákniny a bílkovin.

Co je nejlepší, k tomuto chia pudinku vám postačí 4 ingredience, 1 miska a maximálně 5 minut času. Vše spolu jednoduše smícháte, necháte přes noc odstát v lednici a ráno máte tuto dobrotu hotovou. Dokonce v ledničce vydrží i několik dní (i když si myslím, že se tam dlouho neohřeje, alespoň tedy v našem případě). Připravte ho s klasickým kravským, mandlovým, rýžovým nebo kokosovým mlékem - já v tomto receptu preferuji mandlové nebo klasické, aby nepřebíjelo jeho čokoládovou chuť.

A víte, proč jsou vlastně chia semínka zdravá?

Chia semínka jsou nejbohatším rostlinným zdrojem omega-3 a 6 mastných kyselin. Rovněž jsou velmi bohatá na vlákninu, B vitaminy a antioxidanty. Obsahují 5x více vápníku v porovnání s mlékem, který je navíc snadněji stravitelný. Pokud se chia konzumují společně se sacharidy, zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry, které se pak usazují v tukových buňkách. Pomohou vám doplnit energii a zvýšit koncentraci, jsou vhodnou podporou při detoxikaci organismu a pro zahnání hladu při hubnutí.

Nutriční hodnoty tohoto chia pudinku jsou vypočítány s použitím 1 lžíce medu a 3 čajových lžiček chia semínek. V případě, že máte raději sladší pudinky a nevadí vám více medu, klidně přidejte o lžíci více.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Všechny suroviny spolu pořádně promícháme metličkou v misce nebo v sklenici.
  2. Sklenici (nejlépe uzavřenou) dejte alespoň na 6 hodin do lednice.
  3. Před konzumací pudink promíchejte.
  4. Čím hustějšího pudinku chcete dosáhnout, tím více chia semínek přidejte a naopak.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal272 KCal
Sacharidy34 g
Vláknina10 g
Bílkoviny12 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu