ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravá ovesná kaše “Baklava”

Zdravá ovesná kaše “Baklava”

Ovesná kaše na způsob dezertu? To musíte vyzkoušet. Ráda k snídani připravuji různé ovesné kaše, avšak tato má u mě speciální místo. Baklavu totiž zbožňuji a tato kaše mi ji moc připomíná - skrývá v sobě totiž úžasnou kombinaci vlašských ořechů, pistácií, medu, citronové kůry a koření. A řeknu to i na rovinu: dezerty k snídani ve zdravé verzi prostě miluju :)

A pokud je na vás klasická baklava příliš sladká, nemusíte se bát - tato ovesná kaše má příjemnou sladkou chuť, takže si při ní užijete chutě baklavy bez zbytečně obrovského množství medu a cukru. Navíc je tato zdravá ovesná kaše bez mléka a bez lepku (v případě použití bezlepkových vloček).

No a v případě, že ji chcete připravit ve vegan verzi, stačí nahradit med například javorovým sirupem.

Jedna dávka této krémové kaše je pořádně velká, nutričně hodnotná a jsem si také jistá, že vás dobře zasytí na celé dopoledne. Její krémovost spočívá v pomalejším vaření vloček na mírném až slabším plameni.

Pokud jste příznivcem baklavy alespoň tak jako já, určitě si na této odlehčené verzi v podobě ovesné kaše pochutnáte. Inspirací na zdravé snídaňové kaše není nikdy dost, proto si tento recept nezapomeňte uložit a když ho vyzkoušíte, určitě mi do komentáře napište, jak vám tato verze chutnala.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V hrnci necháme projít varem vodu a následně do ní nasypeme ovesné vločky.
  2. Ty necháme vařit na mírném plameni zhruba 10 minut, během toho je občas promícháme.
  3. Pokud je už většina vody odpařená, plamen snížíme na velmi slabý a vločky vaříme do té doby, dokud se do nich voda úplně nevstřebá (zhruba dalších 10 minut). Pokud má někdo raději mokřejší kaši, může vločky odstavit dříve.
  4. Po uvaření do kaše vmícháme všechny ostatní suroviny a osladíme medem podle chuti.
  5. Kaši podáváme ještě teplou, ale je výborná i za studena.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal465 KCal
Sacharidy64 g
Vláknina6 g
Bílkoviny8 g
Tuky20 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu