ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravá bublanina z kokosové mouky

Zdravá bublanina z kokosové mouky

Tato zdravá bublanina z kokosové mouky s třešněmi se rozhodně zařadila mezi moje oblíbence. Je naprosto jednoduchá na přípravu a chutná neskutečně dobře. Jsem si jistá, že už po prvním soustu budete přemýšlet nad tím, kdy si ji připravíte znovu. Je úžasně šťavnatá a navíc je bez lepku a mouky, a tudíž si ji mohou klidně dopřát i celiaci.

Pokud náhodou ještě nemáte doma kokosovou mouku, určitě to napravte - je to perfektní, zdravá surovina, kterou využijete v množství receptů. Je bohatá na vlákninu, bílkoviny a oproti strouhanému kokosu obsahuje mnohem méně tuku, což ji činí perfektní surovinou i do diet. Recepty z kokosové mouky jednoduše zbožňuji, a to zejména ty sladké. Dokonce je tato fit bublanina i dobře sytá, vychutnat si ji můžete klidně i při snídani ke kávě. Vaše tělo obohatí o vlákninu i různé mikronutrienty.

Do bublaniny doporučuji přidat třešně nebo višně, ale v případě, že máte doma jiné ovoce, můžete ji přichystat i s ním. Perfektní v ní mohou být během sezóny například i meruňky. Pokud vaše trouba disponuje i funkcí páry, můžete při pečení bublaniny zvolit kombinovanou přípravu v páře při 10% vlhkosti - bublanina tak bude ještě šťavnatější.

Jsem přesvědčena, že vás tato zdravá dvoubarevná bublanina z kokosové mouky s třešněmi okouzlí na první ochutnání. Na závěr ji můžete posypat prosetou kokosovou moukou pro cukrový efekt.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Ve větší misce smícháme kokosovou mouku, prášek do pečiva a kůru z citronu dohromady.
  2. Přidáme mléko, vajíčka, kokosový olej, med a těsto pořádně zamícháme.
  3. 3/4 těsta nalijeme do vymazané nebo pečicím papírem vystlané dortové formy (s průměrem kolem 25 cm).
  4. Zbylou 1/4 těsta v misce smícháme s kakaem a vzniklé kakaové těsto opatrně nalijeme na vrch bílého těsta.
  5. Na závěr na těsto poklademe vypeckované třešně nebo višně.
  6. Bublaninu pečeme při 175 stupních po dobu 45-50 minut, dokud vrchní část nebo okraje nezačnou zlátnout.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy55 minut
Vydatnost10 krajíců
Nutriční hodnoty /
KCal168 KCal
Sacharidy16 g
Vláknina6 g
Bílkoviny8 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu