ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Špaldové čoko palačinky s ricottou a horkými malinami

Špaldové čoko palačinky s ricottou a horkými malinami

Tato dokonalá kombinace špaldových čokoládových palačinek s ricottovo-tvarohovou náplní s trochou kokosu a horkými malinami vás dostane do kolen. Pokud máte rádi sladká jídla, tyto palačinky budou vaším nejoblíbenějším zdravým receptem. Zdravé špaldové palačinky s tvarohovo-kokosovým krémem jsou ideální na víkendové snídaně.

Špaldová mouka je lépe stravitelná než obyčejná bílá mouka a obsahuje více bílkovin a vlákniny. Příprava těchto čokoládových palačinek je přitom klasicky jednoduchá. Hotové palačinky potíráme krémem z ricotty, tvarohu a kokosu - úžasná kombinace, která je přímo stvořená do těchto čokoládových palačinek. Zahřáté maliny na vrchu jsou hotovou třešničkou na dortu - tedy malinou :)

Tyto špaldové čoko palačinky můžete samozřejmě podávat i v jiné verzi. Zvolte si ovoce i krém podle své chuti. Vřele však doporučuji vyzkoušet i tuto kombinaci - věřím, že vám zachutná.

Tento recept je z nové knihy Fit recepty - obědy a večeře (KOUPÍTE ZDE).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V misce smícháme špaldovou mouku s kakaem a špetkou soli.
  2. Následně k surovinám přidáme i zbylé suroviny na palačinky a těsto pořádně promícháme pomocí metly. V případě, že je příliš řídké, přidáme ještě trochu mouky (hustota se může lišit v závislosti na použité mouce) a naopak pokud je husté, přidáme ještě trochu mléka nebo vody.
  3. Hotové těsto dávkujeme na rozehřátou nepřilnavou pánev (pokud je třeba, na začátku ji jemně potřeme olejem) a palačinky opékáme z obou stran dozlatova.
  4. Mezitím v misce rozmícháme všechny suroviny na náplň (kromě malin) dohromady.
  5. Vzniklým krémem natíráme palačinky a následně je složíme/srolujeme a ukládáme na talíř.
  6. Maliny zahřejeme a na závěr jimi polijeme připravené palačinky.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy30 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty /
KCal501 KCal
Sacharidy60 g
Vláknina14 g
Bílkoviny28 g
Tuky10 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu