ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Ricottová čoko pěna

Ricottová čoko pěna

Lahodný dezert z ricotty s vysokým obsahem bílkovin, který si vesele můžete dopřát například i k snídani. Je nutričně vyvážený a má výraznou čokoládovou chuť.

V tomto chutném a zdravém receptu najdeme možná trochu netradiční kombinaci surovin - spojí se zde ricotta, bílky, med a kakao. Jak vidíte, ricottová čoko pěna není vůbec náročná na suroviny a její příprava není o nic složitější. Vyšlehané vaječné bílky dodají této pěně úžasný, jemný nádech a objem, ricotta tento dezert zase zjemní svou lahodnou chutí. Navíc obě suroviny jsou bohatým zdrojem bílkovin, čímž dělají tento dezert i vhodným sladkým před nebo potréninkovým snackem. Šleháním bílků nad párou se účinně vyhnete jakýmkoli komplikacím, které by po konzumaci syrových vajec mohly nastat.

Pro co nejlahodnější kakaovou chuť doporučuji přidat holandské kakao, samozřejmě bez cukru. Na oslazení ricottové čoko pěny můžete použít med, případně pokud chcete snížit množství sacharidů a cukru v receptu, použijte klidně stévii nebo xylitol. Pro dosažení nejlepších nutričních hodnot doporučuji použít nízkotučnou ricottu. 2 hrnky ricotty představují 500 g a z uvedeného množství surovin vám vyjde 6 porcí.

Ricottovou čoko pěnu můžeme na závěr dozdobit banánem a kakaovými boby, případně jiným čerstvým ovocem. Nejlépe chutná pěna studená, po odležení v chladničce.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V mixéru smícháme ricottu se sladidlem a kakaovým práškem dohladka.
  2. Vaječné bílky za stálého míchání zahřejeme nad párou (zhruba 3 minuty).
  3. Následně bílky vyšleháme ručním mixérem tak, aby vznikla co nejtužší pěna.
  4. Pokud to jde těžko, přidejte špetku soli.
  5. Vyšlehané bílky jemně vmíchejte do ricotty a hmotu míchejte, dokud není homogenní.
  6. Nadávkujte ji do mističek a dejte alespoň na 3 hodiny do lednice.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost6 porcí
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal166 KCal
Sacharidy18 g
Vláknina1 g
Bílkoviny11 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu