ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Ovoce s křupavým mákem – jednoduchá a zdravá snídaně bez výčitek

Ovoce s křupavým mákem – jednoduchá a zdravá snídaně bez výčitek

Připravte si tuto jednoduchou a zdravou snídani bez výčitek - ovoce s křupavým mákem. Obsahují pouze ovoce a mák, zato vás zasytí na dlouhou dobu a dodají množství vitamínů a minerálů. Chcete-li do tohoto jídla přidat i zdroj bílkovin, doporučuji tvaroh nebo řecký jogurt. V jednoduchosti je krása :)

V tomto receptu můžete samozřejmě použít jakékoli vaše oblíbené nebo sezónní ovoce, já však nejraději používám kombinaci jablek, banánu a malin. Koncem léta také ráda přidám i čerstvé fíky. Tuto zdravou snídani z ovoce dokážeme jednoduše vyčarovat za pár minut a obohatit tak své tělo o hodnotné látky během chvilky.

1 porce obsahuje: 125 % DDD manganu 40 % DDD vitamínu C, B6, vápníku 33 % DDD hořčíku, mědi 25 % DDD fosforu, zinku 18 % DDD železa, thiaminu

Věděli jste, že mák obsahuje až 12x více vápníku než mléko? To je také skvělý důvod, proč alespoň občas vyměnit ranní cereálie s mlékem za toto ovoce s křupavým mákem. Navíc díky vysokému obsahu vlákniny podpoříte i své trávení. A pokud se ptáte, zda mák umlít nebo ne, toto rozhodnutí nechám na vás. Naše těla totiž umí vstřebat nutrienty z máku i v případě, že není umletý. V případě že ho nenamelete, bude úžasně křupavý.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Banány rozmačkáme a jablka si nastrouháme.
  2. Ovoce rozdělíme do dvou misek, posypeme nemletým mákem, malinami a podáváme.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy8 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal350 KCal
Sacharidy47 g
Vláknina13 g
Bílkoviny7 g
Tuky13 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu