ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Jednoduché nepečené arašídové tyčinky

Jednoduché nepečené arašídové tyčinky

Vyzkoušejte tyto jednoduché, měkké nepečené arašídové tyčinky, které vám jistě dodají potřebnou energii. Pokud nemáte v oblibě arašídové máslo, můžete si je jednoduše připravit s mandlovým či kešu máslem. Jsou plné bílkovin a zdravých tuků, proto se perfektně hodí jako snack ráno nebo kdykoli během dne, když vám chybí energie.

Připraveny je máte za pár minut. Hotové tyčinky doporučuji zabalit, abyste je mohli jednoduše přibalit kamkoli půjdete a mít tak po ruce vždy zdravou dobrotu. Na jejich výrobu potřebujete pouze 3 ingredience, a to med, ořechové máslo dle vašeho výběru a ovesné vločky. Tyčinkám dodají správnou konzistenci a chuť.

Přimíchat do nich však lze cokoli - brusinky, kousky tmavé čokolády, sušené ovoce, goji nebo si je dochutit vanilkovým extraktem či skořicí. Opět máte na výběr z několika druhů příchutí a věřím, že vám zachutnají natolik, že je i všechny vyzkoušíte.

Tyto jednoduché a zdravé nepečené arašídové tyčinky jsou vhodné pro každého, kdo není alergický na ořechy :) Zabalte je dětem do školy, manželovi na služební cestu a nezapomeňte si několik přihodit i sobě do kabelky. Určitě na ně dostanete chuť a pomohou rychle zahnat hlad.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Pokud máte med příliš ztuhlý, ve vodní lázni (nebo na mírném plameni) ho rozpustíme.
  2. Rozpuštěný med smícháme s arašídovým máslem a ovesnými vločkami.
  3. Menší formu (nebo nádobu) vypodložíme potravinovou fólii nebo pečícím papírem a nalijeme na ní těsto.
  4. Shora zarovnáme a uložíme do chladničky alespoň na 5 hodin.
  5. Následně těsto krájíme do tvaru tyčinek a servírujeme.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost9 tyčinek
Nutriční hodnoty / 1 tyčinka
KCal163 KCal
Sacharidy18 g
Vláknina2 g
Bílkoviny6 g
Tuky8 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu