ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Fit rýže v mléku s mandlemi - Riz a l'amande

Fit rýže v mléku s mandlemi - Riz a l'amande

Představuji vám dosud nejlepší recept na fit rýži v mléce (jinak nazývanou také jako rýžový pudink nebo mléčná rýže) s vysokým obsahem bílkovin. Jedna velká a zároveň sytá porce této fitness rýže v mléce obsahuje 260 kcal a až 18 g bílkovin. Pokud máte rádi sladké recepty s rýží, určitě tuto mléčnou rýži s mandlemi vyzkoušejte, patří mezi moje nejoblíbenější recepty.

Zbožňuji chuť krémové rýže, rozvařené v mléce. Pro dosažení lahodné chutě se však často v receptech na mléčnou rýži používá smetana s vysokým obsahem tuku. Proto, abychom zachovali její krémovitost, ale zároveň přeměnili recept do fit podoby a dostali příznivé nutriční hodnoty, do této rýže jsem přimíchala namísto sladké smetany nízkotučný řecký jogurt, který ji navíc obohatil o bílkoviny. Pokud byste ji chtěli připravit v ještě dietnější a více fitness verzi, můžete med nahradit stévií, případně proteinovým práškem (v tom případě bude ale mnohem hustší). Do této zdravé mléčné rýže ráda na závěr přidávám i horké třešně, případně višně, což jí krásně pozvedne chuť.

Tato zdravá, krémová mléčná rýže je úžasná ještě teplá, ale i rovněž vychlazená. Ráda ji připravuji jako zdravou snídani nebo dezert. Její neodolatelná krémová chuť s křupavými kousky mandlí a sladkým pohlazením třešní vás dostane. Určitě ji zkuste, jsem si jistá, že si ji oblíbí i ti nejmenší.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V hrnci přivedeme k varu 100 ml vody.
  2. Přidáme do ní opláchnutou rýži a vaříme, dokud rýže nenasaje všechnu vodu (zhruba 5 minut).
  3. Následně k rýži přidáme mléko, vanilková zrnka, rozinky a vaříme na mírném plameni, dokud rýže nenasaje všechno mléko. Rýže by měla být lepivá.
  4. Po dovaření ji odstavíme z tepla, přimícháme do ní sladidlo podle chuti a necháme ji úplně vychladnout (nejlépe v lednici).
  5. Nakonec do rýže přimícháme nasekané madle a rozmícháme ji s jogurtem.
  6. Rýži podáváme studenou, nejlépe přelitou horkými rozmixovanými třešněmi.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost6 porcí
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal260 KCal
Sacharidy31 g
Vláknina2 g
Bílkoviny18 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu