ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Bulgur s avokádem, tuňákem a olivami

Bulgur s avokádem, tuňákem a olivami

Zdravý bulgur s avokádem, tuňákem a olivami je chutný a teplý salát s bulgurem, který můžete podávat jako oběd či večeři. Je skutečně vynikající a věřím, že si recept oblíbíte - kvůli jeho jednoduchosti, nutričním vlastnostem i chuti.

Těšit se můžete na pořádnou dávku bílkovin, stopových prvků a také vlákniny. A navíc, který recept s avokádem byl někdy špatný, že? Pokud se k němu ještě přidají i černé olivy a tuňák, jde o chutný pokrm, který poblázní vaše chutě.

Co je bulgur? Pokud ještě s bulgurem nejste blízcí, dovolte mi krátké představení. Bulgur je celozrnná, předvařená a nalámaná obilovina. Nejčastěji se vyrábí z pohanky, pšenice, špaldy či ječmene. Není loupaný na rozdíl od jiných typů obilovin, díky čemuž si uchovává více hodnotných živin. Je lehce stravitelný a pochlubit se může i vyšším obsahem bílkovin a vlákniny. Bulgur je ideální jako příloha k jídlům, základ rizota nebo jako součást receptů (jako u tohoto salátu).

Bulgur s avokádem, tuňákem a olivami musíte vyzkoušet. Je to ideální recept, pokud plánujete udělat něco zdravého, rychlého a sytého na zub. Pokud náhodou nemáte bulgur, můžete si tento recept připravit i s kuskusem nebo pohankou. Jejich konzistence je však poněkud odlišná, takže pokud můžete, použijte bulgur.

Tento recept je z nové knihy Fit recepty - obědy a večeře (KOUPÍTE ZDE).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Bulgur uvaříme ve vroucí vodě podle návodu na balení.
  2. Uvařený bulgur smícháme s očištěným a nadrobno nakrájeným avokádem, solí, pepřem, prolisovaným stroužkem česneku, tuňákem zbaveným nálevu a s olivami.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy20 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal401 KCal
Sacharidy31 g
Vláknina16 g
Bílkoviny23 g
Tuky17 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu