ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Meruňkové kuličky ze 3 surovin

Meruňkové kuličky ze 3 surovin

Sladký a zdravý dezert, který budete mít hotový do 10 minut, s použitím pouze 3 surovin. Pojďte vyzkoušet tyto chutné meruňkové kuličky ze 3 surovin. Potřebujete na ně pouze mrkev, sušené meruňky a kokos. Každý, kdo je vyzkoušel, si je rázem zamiloval.

Recept na tyto meruňkové jednohubky je přitom tak jednoduchý – všechny suroviny stačí rozmixovat dohromady v sekáčku najemno a z výsledného těsta vytvarovat kuličky, které už jen obalíme v kokosu. Kombinace sušených meruněk, kokosu a mrkve je opravdu výborná.

Sušené meruňky jsou dobrým zdrojem vitamínu A, E, železa a vlákniny. Ideální bude, pokud se vám podaří sehnat nesířené meruňky. Nesířené meruňky mají ve většině případů tmavě hnědou barvu. Já jsem ale nedávno objevila chutné nesířené meruňky s pěknou oranžovou barvou, které se do receptu krásně hodí . Tyto nasekané meruňky však bude nutné mixovat déle, protože nejsou až tak šťavnaté, a bude tedy trvat déle, než se meruňková směs pěkně propojí.

Chcete tyto kuličky ozvláštnit? Můžete do nich přidat špetku kardamomu, mletého zázvoru nebo muškátového oříšku. Případně přidejte perníkové koření – v této verzi se hodí i jako jednoduchý a rychlý dezert na vánoční stůl.

Kuličky skladujte v uzavíratelné nádobě v lednici a spotřebujte do 3 dnů.

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 100 g mrkve
  • 150 g sušených meruněk (ideálně nesířených)
  • 30 g strouhaného kokosu (+10 g na obalení) (doporučuji tento)
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Meruňky namočíme do téměř vroucí vody na 10 minut.
  2. Do sekáčku potravin (doporučuji tento) dáme očištěnou a na menší kousky nakrájenou mrkev, namočené meruňky zbavené vody a 30 g strouhaného kokosu.
  3. Směs pořádně rozmixujeme, aby se suroviny propojily.
  4. Z připraveného těsta vytvoříme ručně kuličky, které nakonec obalíme v kokosu.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost10 kuliček
Nutriční hodnoty /
KCal74 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina2 g
Bílkoviny1 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu