ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Chod
Preference
Alergeny
Surovina
ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Křupavá pečená cizrna

Křupavá pečená cizrna

Cizrna je pro mě nejoblíbenější luštěnina právě proto, že má velmi příjemnou chuť připomínající sladké oříšky a jí se velmi dobře. Platí to zejména pro tuto křupavou pečenou cizrnu, která je na zdravou svačinu během dne jako stvořená. Rovněž je to velmi zdravá potravina s množstvím benefitů.

Jaké jsou tedy benefity cizrny ve zkratce?

-obsahuje množství nerozpustné vlákniny, která podporuje trávení -obsahuje skvělé spojení proteinu a vlákniny -obsahuje hodně antioxidantů -snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění -snižuje krevní tlak díky obsaženému draslíku -je vhodná na "boj" proti vysokému cholesterolu -zlepšuje regulaci cukru v krvi -zvyšuje pocit plnosti a tím pádem pomáhá ke snížení kalorického příjmu -pomáhá odstranit psychickou únavu díky obsaženým minerálům a vitamínům

Pečená cizrna je skvělou, chutnou náhradou za křupavé chipsy nebo jiný snack, a můžete si zamlsat, kdykoli máte chuť. Připravit ji můžete ve sladké verzi se skořicí či kakaem nebo naslano s paprikou, chilli nebo solí. Chutnat bude vždy výborně.

Takže co nejdříve si k večernímu filmu namísto popcornu připravte tuto křupavou pečenou cizrnu, a to hned ve dvou verzích (sladká i slaná). Po překvapeném pohledu vašich společníků vám zaručuji, že budete bojovat o poslední kousky v misce.

Ingredience

  • 200 g cizrny (namočené ve vodě alespoň na 8 hodin)
  • 1 ČL olivového oleje (doporučuji tento)
  • 1 ČL skořice (nebo libovolné koření - česnekové, paprikové, grilovací, pepř, chilli, sůl...)

Postup

  1. Cizrnu po 8 hodinách ve vodě přecedíme, opláchneme a vysušíme.
  2. V misce ji smícháme se lžící oleje a kořením dle chuti.
  3. Cizrnu vysypeme na plech vyložený papírem na pečení (papír musí být) a pečeme na 200 °C po dobu 40-45 minut do doby, než cizrna zhnědne (pozor nespálit).
  4. Tip: V průběhu pečení doporučuji cizrnu průběžně otáčet, aby se rovnoměrně propekla.
Čas přípravy5 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty/ 1 porce
KCal89 KCal
Sacharidy9 g
Vláknina2 g
Bílkoviny3 g
Tuky4 g
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!
Lucia Wagner

Diskuse k receptu