ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Křupavá pečená cizrna

Křupavá pečená cizrna

Cizrna je pro mě nejoblíbenější luštěnina právě proto, že má velmi příjemnou chuť připomínající sladké oříšky a jí se velmi dobře. Platí to zejména pro tuto křupavou pečenou cizrnu, která je na zdravou svačinu během dne jako stvořená. Rovněž je to velmi zdravá potravina s množstvím benefitů.

Jaké jsou tedy benefity cizrny ve zkratce?

-obsahuje množství nerozpustné vlákniny, která podporuje trávení -obsahuje skvělé spojení proteinu a vlákniny -obsahuje hodně antioxidantů -snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění -snižuje krevní tlak díky obsaženému draslíku -je vhodná na "boj" proti vysokému cholesterolu -zlepšuje regulaci cukru v krvi -zvyšuje pocit plnosti a tím pádem pomáhá ke snížení kalorického příjmu -pomáhá odstranit psychickou únavu díky obsaženým minerálům a vitamínům

Pečená cizrna je skvělou, chutnou náhradou za křupavé chipsy nebo jiný snack, a můžete si zamlsat, kdykoli máte chuť. Připravit ji můžete ve sladké verzi se skořicí či kakaem nebo naslano s paprikou, chilli nebo solí. Chutnat bude vždy výborně.

Takže co nejdříve si k večernímu filmu namísto popcornu připravte tuto křupavou pečenou cizrnu, a to hned ve dvou verzích (sladká i slaná). Po překvapeném pohledu vašich společníků vám zaručuji, že budete bojovat o poslední kousky v misce.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 200 g cizrny (namočené ve vodě alespoň na 8 hodin) (koupíte zde)
  • 1 ČL olivového oleje (doporučuji tento)
  • 1 ČL skořice (nebo libovolné koření - česnekové, paprikové, grilovací, pepř, chilli, sůl...)
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Cizrnu po 8 hodinách ve vodě přecedíme, opláchneme a vysušíme.
  2. V misce ji smícháme se lžící oleje a kořením dle chuti.
  3. Cizrnu vysypeme na plech vyložený papírem na pečení (papír musí být) a pečeme na 200 °C po dobu 40-45 minut do doby, než cizrna zhnědne (pozor nespálit).
  4. Tip: V průběhu pečení doporučuji cizrnu průběžně otáčet, aby se rovnoměrně propekla.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal89 KCal
Sacharidy9 g
Vláknina2 g
Bílkoviny3 g
Tuky4 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu