ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Jednoduché makové kuličky

Jednoduché makové kuličky

Jednoduché makové kuličky bez přidaného cukru a bez lepku. Jsou skvělým zdrojem vápníku, manganu, hořčíku, fosforu, železa a zinku. Jsou vhodné pro každodenní použití, ale i na slavnostní stůl. Na přípravu těchto zdravých makových kuliček potřebujete pouze 4 ingredience a 15 minut času. Pokud máte rádi mák, zamilujete si chuť a vůni těchto kuliček.

Potřebujete jen mák, namočené rozinky nebo brusinky a vodu. Vše jednoduše rozmixujete ve výkonném sekáčku s ostrými noži (doporučuji tento) . Pokud chcete chuť máku zjemnit, přidejte do receptu také mleté ořechy. Tento recept je skvělý na Vánoce, protože do něj můžete zapojit i děti. Vyhrňte si rukávy a společně můžete z těsta vytvarovat kuličky a obalit je v kokosu.

Nejlepší je namlít si mák doma, protože mletý mák z obchodu je často zoxidovaný, a proto hořký. Čerstvě namletý mák dodá těmto makovým kuličkám tu správnou chuť.

Tento jednoduchý moučník plný nutričně hodnotných ingrediencí jistě zazáří mezi koláči a dezerty na vánočním stole. Je však tak snadný na přípravu, že si ho budete moci připravit před příchodem nečekané návštěvy nebo jen tak k filmu, když dostanete chuť na makovou dobrotu. Zdravé makové kuličky jsou pro mě, jako milovnici máku, rozhodně jedním z nejoblíbenějších rychlých dezertů.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V mixéru (nejlépe sekáčku) rozmixujeme mletý mák, namočené rozinky (nebo brusinky) a jednu až dvě lžíce vody.
  2. Můžeme do mixéru přidat i namleté ořechy - zjemní tak chuť máku.
  3. Když nám vznikne jemné, homogenní těsto, vyformujeme z něj kuličky které obalíme ve strouhaném kokosu.
  4. Kuličky skladujeme v chladničce.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy15 minut
Vydatnost20 kuliček
Nutriční hodnoty /
KCal117 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina2 g
Bílkoviny3 g
Tuky6 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu