ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Fit avokádovo-bazalkové pesto

Fit avokádovo-bazalkové pesto

Jednoduchý recept na vynikající, krémové fit avokádovo-bazalkové pesto plné vitamínů a minerálů, s nižším obsahem kalorií a tuku než tradiční bazalkové pesto. Pesto zároveň obsahuje jen minimální množství sacharidů. Toto zdravé pesto můžete použít jako omáčku na těstoviny, zeleninu, do salátů nebo jako zdravou pomazánku na chléb (doporučuji na tento: Semínkový ovesný chléb (bez mouky) ).

Díky tomu, že v tomto pestu použijeme namísto olivového oleje avokádo, bude obsahovat mnohem méně tuku a zároveň více mikronutrientů, což si myslím je win-win situace. Je bohaté na draslík, vlákninu, hořčík, vitamín C i B6. Navíc je mnohem lahodnější a krémovější. Pesto je zcela jednoduché na přípravu, tuto zdravou pomazánku či omáčku tak zvládne připravit úplně každý do 10 minut. Všechny suroviny totiž spolu stačí rozmixovat a hotovo. A řekněte, znáte snad jednodušší zdravou omáčku na těstoviny?

Oproti klasickému pestu je tedy mnohem výživnější a nepřijímáte tak z něj jen prázdné kalorie z přebytku oleje. Osobně si také myslím, že tato avokádová low carb verze pesta je ještě chutnější. Přesvědčte se o tom však sami a dopřejte si toto dietní avokádovo-bazalkové pesto v rámci snídaně, oběda nebo večeře.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Ingredience

Postup

  1. Rozmixujeme všechny suroviny dohladka.
  2. Dle potřeby přidáme vodu, sůl a pepř.
  3. Pesto skladujeme v lednici v uzavřené nádobě a spotřebujeme do tří dnů.
  4. Pokud chceme prodloužit jeho trvanlivost, lze v receptu nahradit avokádo pěti lžícemi olivového oleje.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).
Koupit knihu
Čas přípravy10 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty/ 1 porce
KCal175 KCal
Sacharidy2 g
Vláknina3 g
Bílkoviny6 g
Tuky16 g
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!
Lucia Wagner

Diskuse k receptu