ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Banánovo-ovesné smoothie

Banánovo-ovesné smoothie

Toto vynikající banánovo-ovesné smoothie s datlemi a skořicí je dokonalou volbou pro zdravou a výživnou snídani. Smoothie je slazené pouze ovocem a má perfektní konzistenci a chuť. Je nutričně hodnotné, rychlé a jednoduché na přípravu a jako stvořené k snídani. Recept je sice trochu nestandardní, možná jste o takové kombinaci ještě neslyšeli, ALE - opravdu doporučuji vyzkoušet ho, neprohloupíte.

Toto zdravé banánovo-ovesné smoothie obsahuje až 40 % DDD vitamínu B-6, 30 % DDD vitamínu E, 25 % DDD vápníku a také zhruba 10 % DDD železa, mědi, vitamínu D, A, manganu a hořčíku. Bohatý je na vlákninu a má nízký obsah tuku.

Smoothie je skvělou možností i na uspěchané ráno - ingredience stačí rozmixovat v mixéru a vzít si je s sebou do práce či školy. Pokud si chcete toto ovesné smoothie s banánem dopřát ještě v hustší a osvěžující konzistenci, doporučuji den předtím banán nakrájet na kolečka a zamrazit ho. Já mám celkově ráda, když je v smoothie něco zmraženého, má potom krémovější a chutnější konzistenci. Proto většinou použiji mražené ovoce nebo led.

V případě zájmu do smoothie můžete přidat i proteinový prášek a zvýšit v něm tak obsah bílkovin. V takovém případě doporučuji snížit množství datlí na polovinu. Tento zdravý banánový smoothie s ovesnými vločkami je i pořádně sytý a hravě svým složením nahradí plnohodnotné snídaně.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.díl (koupíte zde).

Ingredience

Postup

  1. Všechny ingredience spolu pořádně rozmixujeme v mixéru.
  2. Smoothie doporučuji zkonzumovat ihned, případně přenášet v termohrnku.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.díl (koupíte zde).
Koupit knihu
Čas přípravy5 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty/ 1 porce
KCal290 KCal
Sacharidy58 g
Vláknina8 g
Bílkoviny5 g
Tuky3 g
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!
Lucia Wagner

Diskuse k receptu