ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Chod
Preference
Alergeny
Surovina
ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravé cizrnové halušky bez mouky

Zdravé cizrnové halušky bez mouky

Na každého to jednou přijde. Chuť na pravé slovenské jídlo. Halušky. V představách si už pražíte slaninu na pánvi a máte jemnou brynzovou chuť na jazyku. A pak si řeknete. Tentokrát by to mohlo jít i zdravěji.

Připravila jsem pro vás recept na zdravé cizrnové noky bez mouky, protože vás mám ráda a chci i vašemu tělu dopřát požitek z nové alternativy chutného, ​​zdravého a jednoduchého jídla. Na tyto fit noky potřebujeme pouze 4 suroviny.

Cizrna je skutečná bílkovinná bomba a určitě jste už její kouzlo poznali v dalších různých provedeních od pomazánek až po saláty, které vás zasytí, a ukrývají v sobě mnoho vlákniny pro lepší trávení. Zdravé cizrnové halušky bez mouky navíc díky své hlavní ingredienci obsahují potřebnou dávku železa, a protože jsou bez lepku, jsou vhodné i pro celiaky.

Tyto bezlepkové cizrnové halušky mají mírně oříškovou chuť a ve srovnání s běžnými haluškami mnohem více bílkovin, vlákniny, vitamínů, minerálů a méně sacharidů. Připravit si je můžete naslano nebo nasladko - s brynzou, tvarohem, cottage sýrem, mletými ořechy či kvalitním džemem. Cizrnovou mouku můžete připravit s pomocí kvalitního mixéru i doma, ale koupíte ji i na internetu nebo ve větších supermarketech.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Ingredience

Postup

  1. V míse smícháme cizrnovou mouku s vodou a vajíčkem.
  2. Vzniklé těsto bude řidší než klasické, což je v pořádku.
  3. Těsto házíme přes haluškovač do vařící, osolené vody a vaříme, dokud halušky nevyplavou navrch (cca 3 minuty).
  4. Hotové halušky přecedíme a podáváme teplé se zvolenou oblohou.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).
Koupit knihu
Čas přípravy8 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty/ 1 porce
KCal214 KCal
Sacharidy22 g
Vláknina5 g
Bílkoviny14 g
Tuky6 g
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!
Lucia Wagner

Diskuse k receptu