ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravé cizrnové halušky bez mouky

Zdravé cizrnové halušky bez mouky

Na každého to jednou přijde. Chuť na pravé slovenské jídlo. Halušky. V představách si už pražíte slaninu na pánvi a máte jemnou brynzovou chuť na jazyku. A pak si řeknete. Tentokrát by to mohlo jít i zdravěji.

Připravila jsem pro vás recept na zdravé cizrnové noky bez mouky, protože vás mám ráda a chci i vašemu tělu dopřát požitek z nové alternativy chutného, ​​zdravého a jednoduchého jídla. Na tyto fit noky potřebujeme pouze 4 suroviny.

Cizrna je skutečná bílkovinná bomba a určitě jste už její kouzlo poznali v dalších různých provedeních od pomazánek až po saláty, které vás zasytí, a ukrývají v sobě mnoho vlákniny pro lepší trávení. Zdravé cizrnové halušky bez mouky navíc díky své hlavní ingredienci obsahují potřebnou dávku železa, a protože jsou bez lepku, jsou vhodné i pro celiaky.

Tyto bezlepkové cizrnové halušky mají mírně oříškovou chuť a ve srovnání s běžnými haluškami mnohem více bílkovin, vlákniny, vitamínů, minerálů a méně sacharidů. Připravit si je můžete naslano nebo nasladko - s brynzou, tvarohem, cottage sýrem, mletými ořechy či kvalitním džemem. Cizrnovou mouku můžete připravit s pomocí kvalitního mixéru i doma, ale koupíte ji i na internetu nebo ve větších supermarketech.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V míse smícháme cizrnovou mouku s vodou a vajíčkem.
  2. Vzniklé těsto bude řidší než klasické, což je v pořádku.
  3. Těsto házíme přes haluškovač do vařící, osolené vody a vaříme, dokud halušky nevyplavou navrch (cca 3 minuty).
  4. Hotové halušky přecedíme a podáváme teplé se zvolenou oblohou.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy8 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty /
KCal294 KCal
Sacharidy44 g
Vláknina8 g
Bílkoviny20 g
Tuky8 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu