ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravé banány v čokoládě

Zdravé banány v čokoládě

Máte rádi chuť banánů v čokoládě? V tom případě si tyto zdravé banány v čokoládě plné vlákniny, vitamínů a minerálů určitě oblíbíte! Dopřát si je můžete například jako zdravou snídani nebo je podávat jako zdravý dezert. A nebojte se, avokáda si v nich opravdu nikdo nevšimne;) My je doma děláme velmi často, věřím, že si je zamilujete také.

Zdravé banány v čokoládě jsou extrémně jednoduché i rychlé na přípravu, podávat je můžete už za 10 minut. Potřebovat budete pouze 5 zdravých surovin - avokádo, bílý jogurt, kakao, banán a med. Doporučuji použít nízkotučný řecký bílý jogurt pro jeho krémovou chuť a vyšší obsah bílkovin a vápníku. Co se týče avokáda, nejlépe uděláte, když zvolíte do tohoto receptu odrůdu Hass (to je to menší, s tmavou slupkou), která je krémovější a chutnější. Med můžete nahradit xylitolem nebo javorovým sirupem.

Tento fit dezert můžete připravit i bez banánu, v takovém případě ho nazýváme čoko pěna nebo avokádový čokoládový krém. Případně můžete banán nahradit jahodami nebo malinami, které se do krému náramně hodí. Avokádový čoko krém lze použít i jako chutná a zdravá nádivka do dortu.

Vyzkoušejte recept na tento lahodně krémový čokoládový dezert z avokáda, jsem si jistá, že ho po prvním vyzkoušení budete dělat pravidelně.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V kuchyňském robotu rozmixujeme avokáda s řeckým jogurtem, kakaem a sladidlem na tuhou pěnu.
  2. Ochutnáme a dle potřeby ji můžeme dosladit.
  3. Pěnu plníme do sklenic a do každé přidáme kousek nakrájeného banánu.
  4. Podáváme nejlépe okamžitě.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost3 porce
Nutriční hodnoty / 1 porce
KCal330 KCal
Sacharidy38 g
Vláknina10 g
Bílkoviny10 g
Tuky15 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu