ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravá pohanková kaše bez cukru

Zdravá pohanková kaše bez cukru

Perfektní volba na zdravé snídaně - pohanková kaše bez lepku a bez cukru, slazená pouze ovocem. Její příprava je naprosto jednoduchá a rychlá, poradí si s ní i začátečník v kuchyni.

Zdravotní benefity pohanky snad ani není třeba představovat - je přirozeně bezlepková, vhodná tedy i pro celiaky, obsahuje komplexní bílkoviny a sacharidy, vlákninu a bohatě jsou v ní zastoupeny i minerální látky a celá řada vitamínů. Proslulá je také díky bohatému obsahu rutinu, který pomáhá zvyšovat pružnost cév při žilních onemocněních.

Pokud jste ještě pohanku v této formě k snídani nezkoušeli, určitě doporučuji udělat to co nejdříve. Věřím, že si na této kaši pochutnáte. Navíc má tato pohanková kaše nízký obsah tuku a kalorií, což z ní činí perfektní dietní snídani na hubnutí.

Kaši můžete přizpůsobit podle své chuti a stále ji obměňovat - připravila jsem pro vás seznam ingrediencí, které se k ní hodí (najdete tam například proteinový prášek, kakaové boby, chia semínka, javorový sirup, ořechy, různá semínka či vyšlehaný vaječný bílek, který jí dodá krásný objem a nadýchanou konzistenci).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Pokud nemáte rádi chuť a aroma pohanky, doporučuji ji před vařením chvíli nasucho opražit na pánvi.
  2. Pohanku dáme do hrnce a zalijeme ji 150 ml vody.
  3. Za občasného míchání ji rozvaříme doměkka.
  4. Uvařenou pohanku dáme do mixéru spolu s jogurtem, vybraným ovocem a špetkou skořice.
  5. Pole chuti a preferencí také můžeme přidat i jiné ingredience jako např. kakao, vaječný bílek, proteinový prášek, med nebo kokos.
  6. Suroviny rozmixujeme na kaši a podáváme posypanou oříšky nebo ovocem.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal321 KCal
Sacharidy65 g
Vláknina8 g
Bílkoviny14 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu