ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Veganské kokosové lívance s chia semínky

Veganské kokosové lívance s chia semínky

Veganské kokosové lívance s chia semínky na víkendové ráno, které vás pohladí na duši. Pokud tedy hledáte recept na lívance z kokosové a ovesné mouky, tento si jistě uložte.

Přiznám se bez nátlaku, že mým původním záměrem s tímto receptem bylo vytvořit výborné veganské vafle s použitím kokosové mouky. Co vám mohu s určitostí říct je, že tento recept není vhodný do vaflovače, ovšem... v podobě lívanců chutnají neskutečně!

Společně s kokosovou moukou jsem v receptu použila i ovesnou mouku, kterou si v případě potřeby můžete jednoduše vyrobit umletím ovesných vloček.

Chuť a vůně kokosu je v těchto lívancích opravdu dominantní a spolu s jemným nádechem skořice se krásně doplňují.

Z uvedeného množství by vám mělo vyjít 16 lívanců, které představují 2 syté porce. V případě, že byste si chtěli lívance připravit v méně kalorické verzi, můžete z těsta vynechat strouhaný kokos.

Jako náhradu vajíčka používám směs z chia semínek, která se hodí nejen do tohoto receptu, ale také do mnoha jiných receptů na pečení. Doufám, že se vám recept zalíbí natolik, že si jej vyzkoušíte i ve vlastní kuchyni :)

1 hrnek = 250 ml

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Začneme s přípravou náhrady vajíčka, na kterou ve sklenici smícháme chia semínka s vodou. Necháme 5 minut odstát.
  2. Než nám chia směs ztuhne, smícháme všechny sypké ingredience, tedy kokosovou mouku, ovesnou mouku, strouhaný kokos, kypřicí prášek, skořici a sůl. Odložíme stranou.
  3. V dalším kroku smícháme tekuté ingredience, kam patří javorový sirup, vanilkový extrakt, rozpuštěný kokosový olej a rostlinné mléko. Nakonec přidáme i chia směs a promícháme metličkou.
  4. Nakonec už jen přelijeme vlhkou směs do té suché a lehce promícháme, dokud se nevytvoří hladké těsto.
  5. Rozehřátou pánev postříkáme olejem ve spreji podle potřeby. Potom na pánev dávkujeme přibližně 2 PL těsta na jeden lívanec.
  6. Podáváme s čerstvým ovocem, ořechy a polité javorovým sirupem.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy20 minut
Vydatnost16 kusů
Nutriční hodnoty /
KCal140 KCal
Sacharidy15 g
Vláknina3 g
Bílkoviny4 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu