ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Šišky z kokosové mouky (bez lepku)

Šišky z kokosové mouky (bez lepku)

Na tyto šišky z kokosové mouky potřebujete jen pouhých 5 ingrediencí a můžete je připravit bez lepku. Mají vysoký obsah vlákniny (20 g na porci), bílkovin (33 g na porci) a dobře zasytí. Pokud tedy máte doma kokosovou mouku, zkuste tento recept připravit z ní.

Po upečení budou šišky ještě trochu měkké, ale po vychladnutí ztuhnou. Proto doporučuji je pečlivě scedit. Dbejte na to, abyste z těsta nevynechali psyllium - zkoušela jsem verzi bez něj, ale šišky vůbec nedržely pohromadě. Proto je psyllium pro tento bezlepkový recept nezbytné. To, zda použijete nahrubo nebo jemně mleté psyllium, výsledek příliš neovlivní. Doporučuji použít hrudkovitý tvaroh, zkoušela jsem i recept s roztíratelným tvarohem, ale těsto bylo příliš měkké.

Z tohoto těsta můžete kromě šišek vyrobit také kuličky. Další chutný recept na zdravé šišky z celozrnné špaldové mouky a tvarohu je tento: Fit šulánky z tvarohového těsta .

Tyto šišky z kokosové mouky jsem podávala s vařenými švestkami a ořechovou drobenkou. Kreativitě se však meze nekladou, takže je klidně podávejte s oblíbeným posypem. Musíte počítat s tím, že tyto šišky mají trochu jinou chuť a konzistenci než ty klasické, ale nenechte se odradit, jsou skvělé :)

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Všechny ingredience dejte do mísy a rukama uhněteme těsto bez hrudek.
  2. Těsto nechte 10 minut stát.
  3. Poté z těsta vytvarujte šišky, které uvaříme ve vroucí vodě.
  4. Poté, co vyplavou na hladinu, je ještě 3 minuty povaříme a pak je opatrně scedíme.
  5. Po vychladnutí šišky ještě trochu ztuhnou.
  6. Podávejte je s oblíbenou omáčkou.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy20 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty /
KCal395 KCal
Sacharidy32 g
Vláknina21 g
Bílkoviny33 g
Tuky10 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu