ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Mandlové ovesné kostky s čokoládovými kousky

Mandlové ovesné kostky s čokoládovými kousky

Zdravé snídaňové mandlové ovesné kostky s čokoládovými kousky, které pořádně nasytí a dodají vám energii do nového dne. Chutí tato dobrota trochu připomíná brownies a můžete se těšit i na úžasnou vůni, která se bude rozplývat po celém vašem domově během pečení. Tento recept je další ze skupiny jednoduchých fit receptů, které máte připravené za pár minut a výsledek si zamilujete.

Zevně jsou tyto mandlové kostky s ovesnými vločkami krásně křupavé a uvnitř vláčné. Můžete si je dopřát i s vaší oblíbenou polevou, například mandlovým máslem nebo řeckým jogurtem rozmíchaným s vanilkou a stévií. Můžete je také polít jogurtem a posypat ovocem a vytvořit tak krásně vypadající snídani plnou chutí.

Kostky můžete připravit i bez vajíčka, ale doporučuji ho použít, méně se pak drolí. Mandlové ovesné kostky obsahují zdravé tuky z mandlí a kokosového oleje a komplexní sacharidy z ovesných vloček. Pokud v receptu nechcete použít třtinový cukr, můžete jej nahradit xylitolem, glukózou, kokosovým cukrem nebo 1 lžící stévie (pokud jste zvyklí na její chuť) :)

1 hrnek = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Jeden hrnek ovesných vloček spolu s mandlemi rozmixujeme na hladkou mouku, kterou následně smíchame se zbytkem ovesných vloček a ostaními suchými ingrediencemi.
  2. Nakonec do směsi zamícháme rozpuštěný kokosový olej s vanilkovým extraktem a vajíčkem (nebo jako alternativu lze použít předem připravenou lněnou náhradu).
  3. Hotovou směs nalijeme do silikonové nebo pečicím papírem vyložené formy (velikost cca 20x20 cm).
  4. Pečeme 20 minut na 175 °C.
  5. Necháme přibližně 10 minut vychladnout a nakrájíme na kostičky.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy30 minut
Vydatnost9 krajíců
Nutriční hodnoty / 1 krajíc
KCal210 KCal
Sacharidy22 g
Vláknina3 g
Bílkoviny5 g
Tuky13 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu