ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zlaté mléko (vegan)

Zlaté mléko (vegan)

Zkoušeli jste už zlaté mléko? Tomuto aromatickému nápoji s kořením se v ajurvédě připisuje množství zdravotních benefitů. Je bohaté na antioxidanty, má protizánětlivé účinky a pomůže rovněž proti stresu. Najdete v něm zajímavé spojení kurkumy, skořice, pepře, zázvoru a javorového sirupu. Připravte si jej podle tohoto jednoduchého receptu, který je zároveň vhodný i pro vegany.

Základem zlatého mléka je kvalitní kurkuma. Určitě nevynechejte ani čerstvě namletý pepř, díky kterému se kurkumin biologicky aktivuje, čímž bude pro tělo vstřebatelnější. V receptu na zlaté mléko můžete použít mletý, případně i čerstvě nastrouhaný zázvor - čerstvým tak umocníte ještě více jeho výraznou chuť. Pokud použijete čerstvý zázvor, doporučuji nápoj před podáváním přecedit přes sítko. Použít můžete ovesné, kokosové či mandlové mléko, dle vašich preferencí. Já v tomto receptu nejraději používám ovesné mléko, protože je nejvíce krémové.

Jedna porce tohoto nápoje obsahuje jen něco přes 100 kcal.

Zlaté mléko je perfektní teplý nápoj, kterým se můžete zahřát během chladných dnů a zároveň prospět svému zdraví. Je opravdu chutné, pokud jste ho ještě nezkoušeli, dejte mu šanci. Nejlépe chutná teplé :)

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. V hrnci přivedeme mléko k varu.
  2. Potom mléko smícháme se všemi zbylými surovinami a vaříme ho na minimálním plameni ještě přibližně 3 minuty (ale nenecháme ho přejít varem).
  3. Zlaté mléko odstavíme z plotýnky a podáváme jej ideálně teplé.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy5 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty /
KCal114 KCal
Sacharidy20 g
Vláknina1 g
Bílkoviny1 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu