ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Šťavnatý makový koláč

Šťavnatý makový koláč

Zdravý, šťavnatý makový koláč bez mouky a cukru, který je slazený pouze ovocem. Obsahuje zdravé tuky, kopec nutrientů a je opravdu výborný a příjemně vláčný. Makový koláč můžete podávat například přelitý lžící řeckého jogurtu a posypaný ořechy, případně horkým ovocem. Mňam!

Tento makový koláč je šťavnatý a nadýchaný, ale nenechte se těmito jeho vlastnostmi oklamat, je zároveň sytý a bohatý na zdravé tuky a komplexní sacharidy, což ho činí také skvělou volbou na začátek dne. Pokud máte rádi mák, tak věřím, že se tento recept na jednoduchý makový koláč bez mouky stane stálicí na vašem dezertním menu. Jeho základ tvoří mletý mák s ovesnými vločkami a ořechy. Na oslazení použijeme zralé banány a datle. Kromě toho, že chutná opravdu skvěle, je tento zákusek i nutričně hodnotný a bohatý na vlákninu. 1 kousek obsahuje až 45 % DDD manganu, 12 % DDD vitamínu B6, 15 % DDD mědi, 13 % DDD vápníku a 10 % DDD železa. To se bude mlsat, že? ;)

Datle doporučuji dát před rozmixováním do teplé vody alespoň na 30 minut, bude se s nimi tak lépe pracovat. Mák doporučuji umlít doma, nekupovat tedy mletý mák z obchodu, protože ten má často nepříjemně hořkou chuť a nezachovává si všechny živiny.

Pokud tedy hledáte rychlý recept na zdravý a šťavnatý makový koláč, dále už hledat nemusíte, tento prostě musíte vyzkoušet.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Ořechy s ovesnými vločkami rozmixujeme na mouku.
  2. Nasypeme ji do misky a přimícháme zbylé sypké suroviny.
  3. V kuchyňském robotu rozmixujeme banány, jablečné pyré, datle, vejce a kokosový olej na hustou kaši.
  4. Tuhle směs vmícháme do sypkých surovin.
  5. Těsto nalijeme do dortové formy vyložené pečícím papírem (průměr zhruba 20 cm) a pečeme 30-35 minut na 180 °C, dokud není povrch koláče dostatečně pevný.
  6. Necháme vychladnout a rozkrájený můžeme podávat.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy45 minut
Vydatnost10 krajíců
Nutriční hodnoty / 1 krajíc
KCal218 KCal
Sacharidy19 g
Vláknina4 g
Bílkoviny6 g
Tuky13 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu