ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Snídaňové energy fitness kuličky

Snídaňové energy fitness kuličky

Potřebujete do sebe ráno rychle dostat energii z kvalitních surovin? V tom případě sáhněte po těchto fitness energetických kuličkách, které obsahují všechny potřebné živiny do nového dne. Připravte si je den dopředu a o nutričně hodnotnou a vydatnou snídani nebo svačinu máte postaráno.

Všechny suroviny v těchto kuličkách spolu dohromady vytvářejí perfektní harmonii chutí. Tyto nepečené kuličky si kromě snídaně můžete vychutnat kdykoli během dne a rychle tak doplnit chybějící energii, například i před tréninkem či během namáhavé túry. Najdete v nich zdravé suroviny jako ovesné vločky, kokos, chia semínka, lněná semínka, med, kakaové boby i arašídové máslo.

Doporučuji použít v nich namísto kousků čokolády originál kakaové boby. Víte, proč jsou tak zdravé?

Každá čokoláda se vyrábí z kakaových bobů, avšak zpracováním kakaových bobů se z ní vytrácí většina hodnotných látek. Proto je nutné přijmout kakao v co nejpřirozenější podobě - ​​v nepražených kakaových bobech. Kakao se řadí mezi tzv. "superpotraviny". Obsahuje přibližně 300 chemicky identifikovatelných látek, což z něj činí jednu z nejkomplexnějších potravin planety. Kakao obsahuje široké spektrum minerálů (železo, hořčík, měď, chrom, zinek, mangan), vitamínů (zejména C) a antioxidantů (více než červené víno, borůvky, goji, zelený čaj a granátové jablko dohromady!). Je hlavně primárním zdrojem hořčíku a organické síry v přírodě, přičemž právě hořčík je považován za jeden z nejvíce nedostatkových minerálů v současné standardní stravě, vedoucí k přílišnému výskytu srdečních chorob. Hořčík se podílí na mineralizaci kostí, tvorbě okostice a zubů, skloviny zubů, je významný pro tvorbu nehtů, vlasů a pokožky, aktivuje více než 300 enzymů, má vliv na výkonnost, zejména srdečního svalu, stabilizuje homeostázu organismu, přispívá ke správné funkci prostaty, pomáhá při špatném trávení.

Pravidelná konzumace kakaových bobů pomáhá proti depresím, snižuje riziko vzniku rakoviny, kardiovaskulárních chorob, vysoký krevní tlak, podporuje činnost nervové soustavy, zlepšuje paměť a zvyšuje pružnost cév. Syrové kakaové boby mají hořkou a velmi čokoládovou chuť. Proto je vhodné přidávat je do sladších jídel, ale konzumovat je můžete i přímo.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Smíchejte všechny ingredience dohromady.
  2. Mísu se vzniklou hmotou zakryjte a nechte odstát v lednici zhruba 30 minut.
  3. Jakmile je hmota zchlazená a zpevněná, tvarujte z ní kuličky.
  4. Kuličky skladujte ve vzduchotěsné nádobě a uschovejte v chladu max. 1 týden.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy40 minut
Vydatnost12 kuliček
Nutriční hodnoty / 1 kulička
KCal121 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina3 g
Bílkoviny3 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu