ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Jednoduché těstoviny s ricottou, citronem a bazalkou

Jednoduché těstoviny s ricottou, citronem a bazalkou

Hledáte jednoduchý a rychlý recept na těstoviny, po kterých se bude olizovat za ušima celá rodina? Vyzkoušejte tyto jednoduché těstoviny s ricottou, citronem a bazalkou. Stačí pouze několik surovin a 10 minut přípravy - a zaručeně chutný oběd či večeře je hotová.

Jedna porce těchto těstovin obsahuje méně než 500 kcal a 21 g bílkovin. Na tyto těstoviny doporučuji použít ricottu, ale pokud ji náhodou v obchodě nenajdete, můžete použít i krémový sýr. Ten je ovšem o něco sušší, proto bych v tomto případě doporučovala přidat více olivového oleje. Těstoviny můžete použít jakékoli - ať už tvar nebo typ - dobré jsou celozrnné, kukuřičné, luštěninové nebo i pohankové těstoviny. Pokud byste si přáli do těstovin přidat i maso či ryby, doporučuji použít buď grilovaná kuřecí či krůtí prsa nebo tuňáka či lososa.

Spojení citronu, ricotty a čerstvých lístků bazalky dodá těstovinám neobvyklou, ale za to neskutečně dobrou chuť. U tohoto receptu se opět přesvědčíme o tom, že skvělá chuť spočívá v jednoduchosti. Pokud jste tedy ještě takovou kombinaci omáčky na těstovin nezkoušeli, určitě si recept uložte a připravte co nejdříve. Přeji vám dobrou chuť :)

Tento recept je z nové knihy Rychle a fit (5 - 30 minut) - koupite zde.

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

  • 400 g celozrnných těstovin (doporučuji tyto)
  • 250 g ricotty (případně krémový sýr light)
  • 3 hrsti čerstvé bazalky
  • 1 citron (šťáva i kůra)
  • 1 PL olivového oleje (doporučuji tento)
  • 2 stroužky česneku
  • sůl, mletý pepř (podle chuti)
Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Těstoviny uvaříme ve vroucí, mírně osolené vodě doměkka.
  2. Potom je přecedíme a smícháme s ricottou, bazalkou, šťávou a kůrou z citronu, olivovým olejem a prolisovanými stroužky česneku.
  3. Nakonec těstoviny dochutíme solí a čerstvě namletým pepřem.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost4 porce
Nutriční hodnoty /
KCal494 KCal
Sacharidy73 g
Vláknina6 g
Bílkoviny21 g
Tuky13 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu