ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Chod
Preference
Alergeny
Surovina
ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Cizrnové těstoviny bez mouky

Cizrnové těstoviny bez mouky

Italský večer už klepe na dveře, ale vy jste akorát zahájili bezlepkový týden nebo i dva? Nezoufejte. Pro všechny nadšence zdravé alternativy mouky představuji recept na cizrnové těstoviny. A nemějte strach, chutnají opravdu výborně.

Tyto vynikající domácí těstoviny bez mouky jsou plné bílkovin, vlákniny pro lepší trávení, obsahují mnoho vitamínů a minerálů a zároveň méně sacharidů. Navíc jsou velmi rychle hotové, a to už do 15 minut i s vařením. Ano, je to neuvěřitelné, ale v tomto případě skutečně možné! Představa rychlé a nutričně hodnotné večeře nebyla nikdy dostupnější.

Cizrna je skutečný bílkovinný král a v kuchyni s ním vykouzlíte mnoho rychlých, zdravých a jednoduchých receptů. Vyzkoušejte tyto zdravé cizrnové těstoviny, které můžete velmi rychle připravit naslano i nasladko, například s brynzou, tvarohem, cottage sýrem, mletými ořechy či kvalitním džemem a vykouzlit tak z nich zdravou večeři či oběd. Těstoviny z cizrny jsou trochu tužší než těstoviny z mouky, avšak velmi chutné a skvěle zasytí. Navíc mají příjemnou, jemně oříškovou chuť.

Zdravé cizrnové těstoviny bez mouky díky své hlavní ingrediencí obsahují potřebnou dávku železa a jsou vhodné i pro celiaky. Cizrnovou mouku koupíte v každém velkém supermarketu nebo v internetových obchodech se zdravými potravinami.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Ingredience

Postup

  1. Cizrnovou mouku v misce pořádně promícháme s vajíčky a zformujeme těsto.
  2. Vzniklé těsto vyválíme na (cizrnovou mouku) pomoučněné desce a nakrájíme na obdélníky nebo čtverečky. Ty můžeme uprostřed stlačit a vytvořit tak tzv. motýlky.
  3. Nakrájené těstoviny vhodíme do vařící osolené vody a vaříme zhruba 2-3 minuty, dokud těstoviny nevyplavou na povrch.
  4. Těstoviny scedíme, opláchneme pod tekoucí vodou a podáváme teplé naslano, nasladko nebo samotné.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).
Koupit knihu
Čas přípravy15 minut
Vydatnost2 porce
Nutriční hodnoty/ 1 porce
KCal438 KCal
Sacharidy43 g
Vláknina17 g
Bílkoviny26 g
Tuky12 g
Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!
Lucia Wagner

Diskuse k receptu