ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Zdravé kokosové raffaello kuličky

Zdravé kokosové raffaello kuličky

Výborné kokosové raffaello kuličky bez mouky a salka, s nižším obsahem cukru a tuku, které jsou vhodné například jako zdravá vánoční cukrovinka. V případě, že máte rádi zdravé kokosové recepty, tento musíte zkusit.

Mnozí si je oblíbili, když je vyzkoušíte, určitě zjistíte, proč. Několik z vás mi psalo, jestli v receptu můžete vynechat sušené mléko. Já rozhodně doporučuji ho nevynechávat, protože kuličkám přidává na svébytné, lahodné chuti. Třtinový cukr můžete klidně nahradit xylitolem, díky němuž snížíte množství kalorií i sacharidů v receptu. Díky tomu, že jsou tyto kokosové kuličky bohatší na tuky, vás rychle zasytí a nesníte jich tak příliš mnoho.

Jejich příprava je naprosto jednoduchá a rychlá, všechny suroviny spolu rukou rozmícháme a z těsta vytvarujeme kuličky, které obalujeme v kokosu. Do středu kuličky můžeme vložit i lískový oříšek, případně mandli. Zdravé kokosové raffaello kuličky s ovesnými vločkami vám v ledničce v uzavřené nádobě vydrží i 3-4 týdny, takže jejich výhodou je, že si je můžete připravit i před Vánocemi a vydrží vám v zásobě během celých svátků (pokud je samozřejmě nestihnete s rodinou sníst už dříve).

Určitě při pečení nepoužívejte ztužené rostlinné tuky a margaríny - umělé „potraviny“ podílející se na kardiovaskulárních chorobách ve velmi vysoké míře. Připravte si tyto kuličky a jiné vánoční pečivo raději s klasickým máslem.

1 hrnek = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.díl - obsahuje až 165 zdravých receptů na každý den (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Ovesné vločky pomeleme nebo rozmixujeme v mixéru téměř na mouku.
  2. V míse smícháme pomleté ovesné vločky s kokosem, sušeným mlékem, třtinovým cukrem, vanilkovými zrnky (nebo extraktem), rozpuštěným máslem a 1/4 hrnku vody.
  3. Těsto ručně rozmícháme, jestliže je příliš suché, přidáme ještě trochu vody.
  4. Pokud jste náhodou přidali příliš vody a těsto je velmi mazlavé, dejte ho na 15 minut do lednice.
  5. Když je těsto hotové, děláme z něho kuličky, které obalíme v kokosu.
  6. Do každé kuličky můžeme vložit lískový oříšek.
  7. Kuličky skladujeme v lednici v uzavřené nádobě.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy25 minut
Vydatnost40 kuliček
Nutriční hodnoty / 1 kulička
KCal78 KCal
Sacharidy7 g
Vláknina1 g
Bílkoviny2 g
Tuky5 g

Pro více podobných receptů klikni na kategorie níže

SvačinaZdravé vánoční receptyKokosDezerty s kokosemVánoční recepty bez vajec
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu